سیاسی

حجت‌الاسلام شهریاری: وجود اسلام مقاوم استکبار جهانی را به وحشت انداخته است/ لزوم استفاده مسلمانان از فرصت هفته وحدت برای اتحاد بیشتر

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه آلانه، حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی امشب ۸ آبان ماه با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی موضوع وحدت، راهبرد جهانی شدن اسلام پرداخت.

شهریاری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی باعث پیدایی اسلام مقاوم در جهان شده است گفت: این اسلام مقاوم تهدیدی برای استکبار جهانی است و لذا این ترس و واهمه به دلایل مختلف در طول سال‌های گذشته اتفاق افتاده است.

او با اشاره به اینکه طی ۴۰ سال اخیر یک نوع اسلام مقاوم ایجاد شده که استکبار را به وحشت انداخته است، افزود: استکبار جهانی یک درصد جمعیت جهان را به خود اختصاص داده است لذا آن‌ها ۸۰ درصد کل سرمایه دنیا را در اختیار دارند و برای افزایش ثروت خود برنامه ریزی می‌کنند.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی دولتی است که این نوع سرمایه داری را ترویج و در آمریکا، اروپا و آسیا پیگیری می‌کند ادامه داد: آن‌ها به دنبال ایجاد تقابل با اسلام ناب هستند.

شهریاری تصریح کرد: وقتی جلیقه زرد‌ها هر شنبه در فرانسه اعتراض می‌کنند به خاطر روحیه‌ای است که انقلاب اسلامی و حرکت‌های بیداری اسلامی در جهان ایجاد کرده است لذا این گونه حرکت‌ها ترس و واهمه را در استکبار جهانی ایجاد کرده است به طوری که آن‌ها تلاش می‌کنند تا یک نوع عروسک و یا یک نوع نقاب را از اسلام معرفی کنند و خود را در مقابل آن قرار دهند تا نشان دهند که این نوع حرکت‌ها در مقابل اسلام خشونت بار و خشونت طلب ایجاد شده است.

او با اشاره به اینکه گروه‌های افراطی زاده استکبار جهانی است گفت: چه طور می‌شود که داعش نفتش را از شمال ترکیه و از مرز‌های مختلف به فروش می‌رساند؟ تردیدی نیست که در پشت استکبار جهانی و سرکردگان زر و زور واقع شدند، نگرانی در دنیای غرب ایجاد شده لذا آن‌ها به دنبال ترویج اسلام افراطی هستند.

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه هفته وحدت به ابتکار نظام جمهوری اسلامی از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول مقارن با ولادت حضرت رسول اکرم طراحی شده است افزود: هفته وحدت فرصتی است تا مسلمانان بار دیگر بر صلح و دوستی، اخوت و برادری، همدلی و همدردی و احترام و محبت به یکدیگر تأکید کنند.

شهریاری اظهار کرد: ما وظیفه اصلی خود را با ترویج اصول و ارزش‌های اسلامی گره زده ایم و در صدد هستیم گفتمان جدیدی را شکل دهیم و با کمک علما، نخبگان و فرهیختگان جهان از جنگ، تنازع، تعصبات کور، افراطی گری و توهین به مقدسات پیشگیری کنیم و توطئه شوم دشمنان را در این موارد آشکار کنیم.

او ادامه داد: امسال در شرایطی که امکان سفر و ملاقات حضوری فراهم نشد تلاش کردیم تا با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی کنفرانس سی و چهارم را با شکوه‌تر از گذشته برگزار کنیم و خوشبختانه موفق شدیم در هفت فعالیت مختلف کنفرانس سی و چهارم را طراحی و مدیریت کنیم لذا در اولین فعالیت بیش از ۱۶۱ سخنران خارجی از ۳۶ کشور جهان و ۹۲ سخنران داخلی از شخصیت‌های برجسته جهان اسلام و صاحبنظران حوزه وحدت و تقریب موافقت خود را برای حضور در این کنفرانس اعلام کردند و در موضوعات مورد نظر خودشان که اهم مشکلات و مسائل حال حاضر جهان اسلام است به سخنرانی خواهند پرداخت.

در حال تکمیل…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا