سیاسی

تلاش می‌کنیم اصلاح ساختار بودجه به ۱۴۰۰ برسد/ بودجه شرکت نفت شفاف می‌شود

پنل اس ام اس هیرو

تلاش می‌کنیم اصلاح ساختار بودجه به ۱۴۰۰برسد/ بودجه شرکت نفت شفاف می‌شودمحسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، با اشاره به بررسی طرح اصلاح ساختار بودجه در این کمیسیون، گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته با توجه به تاکیدات رهبر انقلاب برای اصلاح ساختار بودجه و نیاز به این کار دولت‌ها به این موضوع توجه ویژه‌ای نداشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه طرح اصلاح ساختار بودجه در مجلس اعلام وصول شده است و در کمیسیون برنامه و بودجه در حال کار بر روی این موضوع هستیم، ادامه داد: شرایط اقتصادی کشور و کسری بودجه دولت باعث شده که نیاز به اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس شود.

زنگنه ادامه داد: تاکنون جلساتی را برای بررسی طرح اصلاح ساختار بودجه در کمیسیون بودجه مجلس داشته‌ایم، در طرحی که تدوین شده ۱۴ حکم ذکر شده که باید با بررسی بیشتر و هماهنگی دولت آن‌ها را تصویب کنیم.

نماینده تربت حیدریه تصریح کرد: یکی از احکامی که در این طرح مطرح شده است، درباره مالیات بر شرکت‌های تولیدی است که پیشنهاد شده پنج درصد مالیات آن‌ها کاهش پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس درباره احکام ذکر شده در طرح مجلس عنوان کرد: احکامی درباره مالیات بر ارزش افزوده، برداشته شده برخی از معافیت‌های مالیاتی، ساماندهی پروژ‌ه‌های عمرانی و نحوه پرداختی به پیمانکاران و شفاف سازی بودجه شرکت نفت ذکر شده است.

وی افزود: تمام تلاش نمایندگان مجلس این است که این طرح در مجلس هرچه سریعتر مصوب شود تا بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور که قرار است ۱۵ آذر به مجلس ارائه شود بر اساس این اصلاح ساختار انجام شده تصویب شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا