سیاسی

ایران زیر بار تصمیمات نابخردانه کاخ سفید نمی‌رود

کریمی فیروزجائی در گفت‌وگو با باشگاه آلانه:

ایران زیر بار تصمیمات نابخردانه کاخ سفید نمی‌رودعلی کریمی فیروزجایی نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، اظهار کرد: تشدید خصومت آمریکا در قبال کشورمان و اعمال تحریم‌های جدید ظالمانه، بیانگر اوج استیصال و درماندگی کاخ سفید در برخورد با کشورمان است و مناظره ترامپ و بایدن ثابت کرد که ماهیت آمریکا قابل تغییر نیست.

وی با اشاره به اعلام مقامات کاخ سفید برای تشدید فشار‌ها علیه ایران افزود: آمریکا به شیوه قلدرمآبانه و در راستای امیال استکباری خود، سازمان‌ها و پیمان‌های بین المللی را به گروگان گرفته و بی منطقی کاخ سفید علیه کشورمان نظم جهانی را تهدید می‌کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌های غیر انسانی آمریکا علیه کشورمان در تاریخ سازمان ملل بی سابقه است و آمریکا تحت فشار لابی صهیونیسم به مسیر خطرناکی در مواجهه با کشورمان روی آورده است.

وی افزود: بهانه جویی مکرر آمریکا علیه کشورمان ناشی از هراس کاخ سفید از منطق برحق ایران اسلامی در مجامع جهانی است که حتی کشور‌های اروپایی هم بر آن گواهی دادند.

کریمی فیروزجایی تصریح کرد: هم اکنون و علیرغم انعقاد توافقنامه برجام که توسط آمریکا نقض شد، کشورمان تحت شدید‌ترین تحریم‌های جهانی دولت قانون گریز آمریکا قرار دارد که از اساس مبنای قانونی ندارد.

وی با تاکید بر پیروی کشورمان از حقوق و منشور سازمان ملل متحد یادآور شد: کشورمان تحت هیچ شرایطی زیر بار یکجانبه گرایی آمریکا و تصمیمات نابخردانه هیئت حاکمه کاخ سفید نخواهد رفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: مذاکره با دولتی که هیچ اعتقادی به پیمان‌های بین المللی ندارد و مهمان رسمی یک کشور را در خاکش ترور می‌کند، بی عقلی محض است چراکه جز اتلاف وقت و از دست دادن سرمایه‌های باارزش معنوی و امنیت بخش، دستاوردی ندارد.

این نماینده مجلس افزود: جریان نفوذ به دنبال استخدام قلم‌ها و افرادی است که خط سازش و استحاله فرهنگی را در کشور دنبال می‌کنند لذا مقابله با جریان نفوذ فرهنگی در رده‌های گوناگون کشور ضرورت دارد.

کریمی فیروزجایی تصریح کرد: نبرد اقتصادی فعلی آمریکا با ایران در صورت استحکام بنیان‌های فرهنگی کشورمان و بکارگیری فرامین رهبری معظم انقلاب به پیروزی جمهوری اسلامی ایران ختم خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا