ورزشی

آجورلو:یعنی رسول پناه از دادکان بهتر است؟

به گزارش”آلانه” مصطفی آجرلو یکی از مدیران قدیمی فوتبال ایران معتقد است که مشکلات حال حاضر فوتبال ایران ناشی از نگاه سیاسی به این ورزش است.او که میهمان برنامه “ورزشگاه” در شبکه 5 تلویزیون بود در این رابطه گفت:”یکى از مشکلات فرایند حاصل از نگاه سیاسى به فوتبال است البته منظور من خودم نیستم اما در انتخابات شعار شایسته سالارى مطرح مى شود و بعد مى پرسند چه کسى با ما بود و چه کسى نبود. اگر در انتخابات براى آنها پوستر مى چسباندى به شما سهم کار مى دادند اما در جمهورى اسلامى مبنا تعهد و تخصص است. سوال اصلى این است که چرا سیاسیون در فوتبال دخالت مى کنند؟  حاصل بار منفى این دخالت را امروز در ورزش کشور مى بینیم. نه فقط این دولت بلکه دولت هاى گذشته هم در فوتبال دخالت کردند و باعث شده اند فوتبالى ها مستقل نباشند. باشگاههاى ما بنگاه هاى اقتصادى هستند که مى تواند درامدزایى کنند و فوتبال ما ثروت بزرگى دارد.اگر فوتبال دست اهالى خودش بود امروز هیچ پرونده بدهى نداشت.”

او در ادامه گفت: “اگر به آقای مصطفوی ، فتح الله زاده ، دادگان ، کاشانی و دیگر دوستانی که در فوتبال این کشور زحمت کشیدند احترام نگذاریم و از حضورشان ممانعت کنیم به فردی مثل رسول پناه میرسیم . من شنیدم پیشکسوتان پرسپولیس خواهان انتخاب آقاى دادکان هستند. چه ایرادى دارد؟ آقاى دادکان در این تیم بازى کرده در فدراسیون مدیریت کرده ، تجربه و کارنامه قابل دفاعى دارد، یعنى رسول پناه از دادکان انتخاب بهترى بود؟ چرا نباید دادکان مدیرعامل پرسپولیس شود؟ چرا از امثال على دایى، على کریمى، فرهاد مجیدى یا مهدوى کیا استفاده نمى شود؟ “

او همچنین در خصوص حل مشکلات فوتبال کشور گفت: “مشکلات فوتبال با دو اقدام حل مى شود، اول عدم دخالت سیاسى و دولت ها در انتخابات فدراسیون فوتبال، دوم واگذارى باشگاهها بر اساس الگوى مناسب و به صورت تعاونى یا سهامى به شکلى که مردم و هواداران باشگاهها در آن سهیم باشند.”

آجورلو اضافه کرد: “فوتبال و ورزش ما فقط پرسپولیس و استقلال نیست. چرا به سایر باشگاهها توجه نمى شود؟ هواداران شاهین و ملوان حقى ندارند؟ باید سرنوشت فوتبال توسط فوتبالى ها رقم بخورد. آقاى علینژاد در ووشو تخصص دارد نمى تواند براى فوتبال تصمیم بگیرد. آقاى سلطانى فر متولى ورزش کشور است. من در پاسخ به کسانى که مى گویند فوتبال امنیتى است مى گویم به هیچ وجه اینطور نیست. فوتبال زمانى امنیتى مى شود که در آن دخالت سیاسى مى کنیم. زمانى امنیتى مى شود که آقاى رسول پناه از آن ادبیات زشت استفاده مى کند. حرف ما این است که ورزش را رها کنید، بگذارید نفس بکشد.من تا به حال ندیده بودم کریم باقرى حرفى بزند. اینبار دیدى او هم نوشته آقاى رسول پناه خداحافظى کن. چه کارى کرده اید که باقرى هم اعتراض مى کند؟”

او افزود:”کسى من را به عنوان یک شخصیت سیاسى نمى شناسد و به عنوان یک فرد فعال در فوتبال شناخته مى شوم چون سال ها در این حوزه کار کردم. من اگر بتوانم به فوتبال کمک کنم آمادگى حضور در انتخابات را دارم به شرط آنکه دخالت نشود و بگذارند فوتبالى ها سرنوشت خودشان را رقم بزنند. همه اهالى فوتبال باید دور هم جمع شوند و براى این کار کمک کنند. آقاى تاج، کفاشیان ، دادکان و همه فوتبالى ها اختلافات را کنار بگذارند و دست در دست هم کمک کنند. در این صورت مى توان گره ها را باز کرد. دولت هم نقش حمایتى داشته باشد همچنین مجلس در حوزه قانونگذارى حمایت و کمک کند.”

آجورلو خطاب به اعضاى مجمع فدراسیون فوتبال گفت: “به اعتقاد من فوتبال به یک انقلاب و تحول نیاز دارد. مجمع در واقع پارلمان فوتبال است و اعضاى مجمع باید نسبت به وظیفه خودشان احساس تکلیف کنند. در واقع سرنوشت و آینده فوتبال در دست آنهاست. آنها باید با احساس وظیفه و دقت تصمیم بگیرند.  به دوستانى که براى اصلاح و تصویب اساسنامه تلاش کردند تبریک مى گویم. به طور کلى من از هر چیزى که موجب استقلال فوتبال شود حمایت مى کنم.تعداد اعضاى مجمع افزایش یافته و به حدود ٩٠ نفر رسیده، به اعتقاد من اگر تا ١٢٠ نفر هم برسد جا دارد. فوتبال نیاز به یک تحول دارد، نیاز به ورود نیروهاى جوان و توانمند همچنین استفاده از خود فوتبالى ها.”

او در پایان در خصوص محرومیت سعید آذرى گفت: “اگر موضوع محرومیت ایشان این است که دو مصاحبه تند علیه شما انجام داده این حکم قابل قبول نیست اما اگر مسئله چیز دیگرى است آن را در ویترین شیشه اى مقابل مردم قرار بدهید تا قضاوت کنند. آذرى در ذوب اهن و فولاد کارنامه خوبى داشته و حالا هم مسابقات آسیایى را در پیش دارد. “

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا