ورزشی

15 سال مجبور شدم استقلالی بودنم را مخفی کنم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، سیداحمد موسوی مسیری طولانی برای دستیابی به هدف پوشیدن پیراهن استقلال طی کرده است. حضور در تیم‌های پایه استقلال و در ادامه چرخش در تیم‌های متفاوت تا حضور در فصل بیستم لیگ برتر با پیراهن آبیها. او مدعی است که برای این رویا روزهای سختی را تحمل کرده و اکنون امیدوار است  تا بتواند به همراه این تیم یک اتفاق ویژه را رقم بزنند و قهرمانی را جشن بگیرند. مدافع تازه وارد استقلال با حضور در استودیو آنتن درباره برخی اتفاقات دوران فوتبالی‌اش و آرزویش با پیراهن استقلال صحبت کرده است. 

 

دوست داشتم بتوانم در آسیا تیم را همراهی کنم

شرایط در استقلال خوب است. تمرینات دیر شد اما الان با برنامه دنبال می کنیم و امیدوارم در مسابقات قدرتمند حاضر شویم. خیلی دوست داشتم در زمان لیگ قهرمانان آسیا باشم اما نشد. پنجره قرار بود باز شود اما این اتفاق نیفتاد. اگر بودم می توانستم کمک کنم اما نشد و انشاالله در لیگ جبران میکنم. صحبتهایی شده که پنجره نقل و انتقالات باز میشود، امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد. 

 

مسیر ناکام از تیم پایه به تیم اصلی استقلال
یک هدف خیلی قدیمی دارم و از بچگی آرزویش را داشتم. خیلی منتظر این اتفاق بودم. در سال 91 در امیدهای استقلال بودم. من در تمرینات بزرگسالان هم حاضر شدم اما آقایان خسرو حیدری و حمودی بودند که واقعا دو مدافع راست موفق آن روزها بودند. استقلال تیم خوبی داشت و در آن سال هم قهرمان شد و نتوانستم شرایط حضور در تیم بزرگسالان را به دست بیاورم.

 

پیراهن شماره 2 حس خوبی به من می‌دهد
همیشه در تیم‌های خودم شماره 2 بودم. یک حس خوب به من می دهد و از آن حس می‌گیرم. طبق پست هم اگر بخواهیم حساب کنیم مدافع راست‌ها معمولا شماره 2 می‌پوشند. در استقلال هم انشاالله شماره 2 می‌پوشم. اما مهم لوگوی جلوی پیراهن است. دوست دارم با پیراهن استقلال عملکرد خوبی داشته باشم و در ادامه هدفم موفقیت با این تیم و حضور در تیم ملی است. در مقطعی فکر می کردم به تیم ملی نزدیک شدم و امیدوارم اینجا این اتفاق برایم نهایی شود.

 

ماجرای مخفی کردن تمایل به استقلال طی 15 سال
از بچگی استقلالی بودم. برادر بزرگم پرسپولیسی سرسخت است و 15 سال در تلاش بود تا مرا پرسپولیسی کند. یک روز به ما گفت باید پرسپولیسی شوید. از او واقعا به خاطر اینکه برادر بزرگم بود می‌ترسیدیم ولی گفتم نه. گفت فوتبال بازی می‌کنیم و اگر باختی پرسپولیسی شو. خب بزرگتر بود و به خاطر فیزیکی که داشت برنده فوتبال شد و گفت حالا باید پرسپولیسی شوی. من در ظاهر قبول کردم ولی باز علاقه‌ام کامل برای استقلال بود. یک روز بازی دربی بود که رضا جباری گل زد و همه شادی کردند و چند ثانیه بعد کمک داور اعلام آفساید کرد و من خوشحالی کردم که برادرم دید و دیگر نگویم چه اتفاقی افتاد! گفتم استقلالی هستم و نمی‌توانی مرا تغییر دهی. چیزی که برای آن تلاش کردم خیلی انگیزه دارم و به اتفاقات بزرگ با استقلال فکر می کنم چه در آسیا چه در ایران، امیدوارم این اتفاق بیفتد. امیدوارم همه با هم این موفقیت را کسب کنیم. 

 

با محمود فکری می‌توانیم قهرمانی را جشن بگیریم
حاج محمود از قدیمی‌های باشگاه استقلال است و امیدوارم در کنار هم استقلال را به جایی که شایسته آن است برسانیم. تیم ما خوشبختانه خوب است؛ در فصل گذشته هم فوتبال خوبی بازی می کرد و بدشانسی آورد. احساس می کنم در این فصل شرایط خوبی داریم و انشاالله بتوانیم هواداران را راضی نگه داریم. کادرفنی و بازیکنان خوبی داریم. در هر پست بازیکن خوب داریم و امسال یک جنگ است برای بازی کردن. جنگ منظورم رقابت است و البته همه با هم رفیق هستیم و برای یک هدف می‌جنگیم و می‌دانیم که هوادار به دنبال قهرمانی است و باید آن را به دست بیاوریم. اعتقاد به دفاع تیمی دارم. آقای فکری هم این اعتقاد را دارد و الان هم تیم به اوج هماهنگی رسیده و تیم خوبی داریم.

 

 

طلسم موانع استقلالی شدنم شکست
همیشه در ذهنم بود که باید برگردم. باید تلاش می کردم تا این اتفاق بیفتد. هدفم این بود که به شکلی کار کنم که به استقلال برگردم. از ته قلبم این باشگاه را دوست دارم و امیدوارم با عملکردم این را نشان دهم. دوست داشتم این حس خوب را در جمع استقلال لمس کنم. در 3-2 سال گذشته عملکردم به شکلی بود که پیشنهاد داشتم اما مشکلات و موانعی شکل می گرفت؛ اما خوشحالم که این حضور پیش آمده است.

 

از پرسپولیس پیشنهاد داشتم اما رد کردم
از پرسپولیس هم پیشنهاد داشتم اما منتظر استقلال بودم و خوشحالم این انتظار بالاخره به سرانجام رسید. اگر پیشنهاد استقلال را نداشتم هم به پرسپولیس نمیرفتم؛ از تراکتور هم پیشنهاد داشتم. این واضح است که دلم چه بود و گفتم که باید روزی پیشنهاد استقلال را هم به دست بیاورم. 

 

باید با کاپیتان وریا جام قهرمانی را بالای سر ببریم
رقیب نه، وریا غفوری کاپیتان تیم ماست. دوست هستیم و یاد می‌گیریم و از تجربه و رفتار و منش او درس می‌گیریم. امیدوارم در کنار او به شکلی کار کنیم که در پایان فصل کاپیتان وریا جام را بالای سر ببرد. انشاالله که در آخر فصل او دو جام و امیدوارم بیشتر از این ها جام را بالا سر ببرد.

 

تراکتور می‌توانست قهرمان شود اما شرایط مدیریت نشد
من سه فصل در تبریز بودم و از هواداران و تیم‌ها و دوستانی که آنجا داشتم راضی هستم. قضیه تراکتور خیلی مفصل است و نمی‌خواهم درباره آن حرف بزنم. فصل هجدهم ما یک دوره صدرنشین هم بودیم. بعد از بازی با سپیدرود و حواشی که شکل گرفت تیم ما خراب شد. می توانستیم با صلابت قهرمان شویم اما اتفاقات بعد از بازی سپیدرود تیم را به هم ریخت. اگر مدیریت می شد ما می توانستیم قهرمان شویم.

 

می‌توانم فشار و حواشی استقلال را تحمل کنم
تیمی مثل استقلال حواشی دارد. در بهترین شرایط هم حواشی و انتظارات بالا است. وقتی در استقلال هستی باید به بردن و قهرمانی فکر کنی. استقلال فصل گذشته هم در لیگ و هم جام حذفی دوم شد اما هیچکس راضی نشد. من بازیکن کم تجربه‌ای نیستم و می‌توانم این شرایط را درک کنم و امیدوارم در کنار هواداران آخر فصل جذابی را دنبال کنیم و به قهرمانی برسیم.

 

تشویق استقلال روی سکوها و برد دربی با گل فرهاد
عکس ندارم از تشویق استقلال روی سکوها اما معمولا دربی‌ها را می‌رفتم. دربی که فرهاد مجیدی به پرسپولیس دقایق پایانی گل زد را در استادیوم بودم. یک روز گفتم دیگر خودم باید تلاش کنم تا در این پیراهن حاضر باشم و برای استقلال بازی کنم و تمام تمرکز و تلاشم را روی این مساله گذاشتم.

 

 

می‌گویند جلوی پرسپولیس رونالدو می‌شوی!
همیشه جلوی پرسپولیس یک حس خوب داشتم. روز خوبی است که مقابل پرسپولیس بازی میکنم. فصل گذشته با پیراهن گل گهر یک گل زدم و یک پاس گل و یک بار دیگر هم با پیراهن گسترش فولاد پاس گل دادم که محمد انصاری گفت 17 نفر ما را دریبل زدی و همیشه جلوی پرسپولیس انگیزه داشتم. برای دربی هم خیلی انگیزه دارم و امیدوارم اتفاق خوبی برایم بیفتد. در پایان همین بازی آخر که گل زدم هم از بچه‌های تیم پرسپولیس می‌گفتند که چرا همیشه جلوی پرسپولیس رونالدو می‌شوی. امیدوارم در دربی هم شرایط خوبی را دنبال کنیم و بتوانم در کنار دیگر بازیکنان یک اتفاق خوب را رقم بزنیم.

 

کمک می‌کنیم نادری از فشار این انتقال خارج شود
محمد نادری فوتبالیست توانمندی است و انشاالله در استقلال موفق شود. جو تیم ما خوب است و طوری نیست که این بار را محمد نادری به تنهایی به دوش بکشد و همه کمک می کنیم تا او هر چه زودتر به شرایط ایده آل برسد و فشار زیادی را متحمل نشود.

 

قهرمانی آسیا برای استقلال رویا و نشدنی نیست
استقلال دوبار قهرمانی آسیا داشته و اینکه می‌گویید این اتفاق می‌تواند بیفتد یا نه را نباید  گفت. این حرف را نباید به استقلالی گفت که این اتفاق برایش خاطره است و آن را دو بار تجربه کرده است. استقلال قهرمان شده و هم در فینال‌ها حاضر بوده و این یک چیز طبیعی برای استقلال است. اهل کری نیستم ولی ستاره تیم ما نشان می‌دهد. این هدف بزرگ ما برای آینده است و انشاالله شرایط خوب پیش برود و دوباره بتوانیم قهرمان شویم و این هدف اصلا دور نیست.

 

الگوی من رونالدو و رونالدینیو هستند!
در پست دفاع راست خسرو حیدری را قبول داشتم و بازی‌اش را دوست دارم. الگوی من خارجی نیست و شاید باور نکنید اما رونالدوی برزیلی و رونالدینیو را خیلی دوست داشتم و البته دنی آلوز هم بازیکن فوق العاده ای در پست دفاع راست است. از اول که فوتبال را شروع کردم فوروارد بودم اما از پست الانم هم  خیلی راضی‌ام و شرایط خوبی در آن دارم.

 

می‌خواهم با پیراهن استقلال خداحافظی کنم، بگویید انشاالله
هدفم این است که بتوانم در فوتبال اروپا بازی کنم و این آرزوی همه فوتبالیست‌ها است و اما امیدوارم شرایط به شکلی پیش برود که بتوانم روزهای خوبی در استقلال داشته باشم و به پیراهن تیم ملی برسم و روزی هم که خواستم خداحافظی کنم قسمت باشد با پیراهن آبی و پرافتخار استقلال خداحافظی کنم؛ بگویید انشاالله.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا