ورزشی

گزارش ویژه: تیم نکو مدعی پنهان قهرمانی در لیگ ۲۰

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه، فولاد خوزستان فصل قبل با حضور جواد نکونام روی نیمکت و مدیرعاملی سعید آذری موفق شد تا عنوان سوم را کسب کند، آن‌ها در ۱۰ بازی آخر خانگی خود ۹ برد و یک تساوی کسب کردند تا این ۲۸ امتیاز به داد تیم نکو برای کسب سهمیه آسیایی برسد و پس از ۶ سال قرمز و زرد های اهوازی را در آسیا ببینیم.

 

نکونام در لیگ بیستم، تمام بازیکنان خود را در ترکیب دارد و تنها شهاب گردان و حسن بیت سعید دو بازیکنی هستند که فصل قبل برای فولاد به میدان رفتند و در لیگ بیستم غایب ترکیب فولاد هستند اما در عوض فولاد ۱۱ بازیکن با کیفیت را خریده که شامل ساسان انصاری، شروین بزرگ، محمدرضا عباسی، مهران درخشان‌مهر، حسین ابراهیمی، بهزاد دودانگه، های سبحانی، محسن فروزان، سینا شاه‌‌عباسی، مهران موسوی و عارف غلامپور هستند.

 

تیم فولاد ۵ بازیکن زیر ۲۳ سال خریده و نزدیک به ۲۰ بازیکن از آکادمی خود اضافه کرده است، آن‌ها به همراه سایپا تنها تیم‌هایی هستند که سرمربی خود از ابتدای لیگ نوزدهم را بدون تغییر روی نیمکت خود می‌بینند. جواد نکونام به همراه تیم فنی‌اش مهدی هاشمی نسب، حسین کعبی،  حمیدرضا رجبی، نادر غبیشاوی، یوسو سسما و محمد منتظری از فصل قبل همچنان در فولاد هستند و به این جمع ناجی بداوی نیز اضافه شده که سید محمد علوی را به عنوان سرپرست در کنار خود دارند.

 

 

نکونام در فصل قبل رقابت‌ها نزدیک به ۶۰۰۰ دقیقه به بازیکنان زیر ۲۳ سال خود میدان داد و با حضور پر تعداد بازیکنان جوان در این فصل انتظار می‌رود این دقایق بازهم بالاتر برود و در جمع رکوردداران از این حیث قرار بگیرد.

فولاد در ورزشگاه زیبای خانگی خود یک تیم گردن کلفت است و قطعا این فصل ا مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی است که برد در دیدارهای خانگی می‌تواند عامل اصلی برای کسب این موفقیت باشد. نکونام در هر پست حداقل دو بازیکن با کیفیت لیگ برتری دارد و این دستش را باز خواهد گذاشت تا ترکیب دلخواهش را بچیند.

 

 

همچنین فولاد شیمبا، پاتوسی و موسی کولیبالی سه بازیکن خارجی با کیفیت فصل قبل خود را حفظ کرده است که در فوتبال ایران امتحان خود را پس داده آمد و در دیدارهای تدارکاتی نیز عملکرد موفقی برای فولادمردان داشته‌اند.

 

با این تفاسیر فولاد را می‌توان گزینه پنهان برای قهرمانی دانست که هیچ تیمی این فصل آن‌ها را دست کم نخواهد گرفت و البته نکونام که در فوتبالش با پشتکار توانست موفقیت‌های زیادی را کسب کند حال پس از صعود به لیگ برتر با نساجی و کسب سهمیه آسیایی در فولاد به دنبال یک چالش جدید است اگرچه رقیبان سرسخت را در لیگ‌برتر خواهد داشت و باید منتظر رونمایی از تیم نکو در لیگ بیستم بمانیم. آن‌ها هفت بازی تدارکاتی تاکنون انجام داده آمد که حاصل آن شش برد و یک تساوی بدون گل بوده، تیم نکونام در این هفت دیدار تنها دو گل دریافت کرده‌اند که یکی از آن‌ها از روی نقطه پنالتی بوده است و قطعا دفاع مستحکم سیاست اصلی فولاد در لیگ بیستم خواهد بود با این توضیح که خط حمله این تیم نسبت به فصل قبل بسیار تقویت شده است ‌.

 

 

 

نویسنده: منصور اسدی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا