سیاسی

صوفی: شانس بذرپاش برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری صفر است

در گفت‌وگو با باشگاه آلانه مطرح شد؛

در حال تکمیلعلی صوفی عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، با اشاره به مطرح شدن نام مهرداد بذرپاش برای انتخابات ریاست جمهوری آینده اظهار کرد: زمانی که انتخابات حداکثری باشد، آقای بذرپاش شانسی در انتخابات ندارد.

او افزود: زمانی که موضوع ریاست دیوان محاسبات مطرح شد، حرف و حدیث‌های زیادی در مورد صلاحیت، شرایط احراز، سوابق و مدارک تحصیلی بذرپاش مطرح بود و هنوز هم همان شبهات حتی از سوی خود اصولگرایان وارد است.

عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بیان کرد: آقای بذرپاش با مخالفان جدی مواجه بوده و هست و شانس او برای شرکت کردن و پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری صفر است.

صوفی گفت: تکثر نامزدها برای هر انتخاباتی امری طبیعی است، در حال حاضر ٢ جریان سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب در کشور وجود دارند که تحت عنوان چپ و راست با یکدیگر در انتخابات رقابت می کنند.

او ادامه داد: در درون این جناح ها، احزاب و گروه‌هایی هستند که در رقابت با هم به سرمی‌برند، بنابراین معرفی نامزدها مناسب و طبیعی است. اما در این میان، احزابی هم وجود دارند که جزو این دو جریان سیاسی نیستند، اما مدعی ریاست جمهوری هستند، اما در درون همه جریانات تمامی ساز و کارها تحت عنوان اجماع‌سازی است.

صوفی با تاکید بر وحدت برای پیروزی تصریح کرد: اصلاح‌طلبان از عدم وحدت در سال ۸۴ آسیب جدی دیدند، همچنین اصولگرایان هم تا امروز موفق نشدند که گزینه واحدی را معرفی کنند و معمولا چندنامزدی بودند، اما اصلاح‌طلبان از سال ۹۲ به این نتیجه رسیدند که باید به خواست مردم که همان نامزد واحد بود، توجه کنند.

او گفت: باید منتظر بمانیم و ببینیم که سرانجامِ کارِ این دو جناح سیاسی در کشور بعد از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری چه می‌شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا