سیاسی

صوفی: شانس بذرپاش برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری صفر است

پنل اس ام اس هیرو

در گفت‌وگو با باشگاه آلانه مطرح شد؛

در حال تکمیلعلی صوفی عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، با اشاره به مطرح شدن نام مهرداد بذرپاش برای انتخابات ریاست جمهوری آینده اظهار کرد: زمانی که انتخابات حداکثری باشد، آقای بذرپاش شانسی در انتخابات ندارد.

او افزود: زمانی که موضوع ریاست دیوان محاسبات مطرح شد، حرف و حدیث‌های زیادی در مورد صلاحیت، شرایط احراز، سوابق و مدارک تحصیلی بذرپاش مطرح بود و هنوز هم همان شبهات حتی از سوی خود اصولگرایان وارد است.

عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بیان کرد: آقای بذرپاش با مخالفان جدی مواجه بوده و هست و شانس او برای شرکت کردن و پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری صفر است.

صوفی گفت: تکثر نامزدها برای هر انتخاباتی امری طبیعی است، در حال حاضر ٢ جریان سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب در کشور وجود دارند که تحت عنوان چپ و راست با یکدیگر در انتخابات رقابت می کنند.

او ادامه داد: در درون این جناح ها، احزاب و گروه‌هایی هستند که در رقابت با هم به سرمی‌برند، بنابراین معرفی نامزدها مناسب و طبیعی است. اما در این میان، احزابی هم وجود دارند که جزو این دو جریان سیاسی نیستند، اما مدعی ریاست جمهوری هستند، اما در درون همه جریانات تمامی ساز و کارها تحت عنوان اجماع‌سازی است.

صوفی با تاکید بر وحدت برای پیروزی تصریح کرد: اصلاح‌طلبان از عدم وحدت در سال ۸۴ آسیب جدی دیدند، همچنین اصولگرایان هم تا امروز موفق نشدند که گزینه واحدی را معرفی کنند و معمولا چندنامزدی بودند، اما اصلاح‌طلبان از سال ۹۲ به این نتیجه رسیدند که باید به خواست مردم که همان نامزد واحد بود، توجه کنند.

او گفت: باید منتظر بمانیم و ببینیم که سرانجامِ کارِ این دو جناح سیاسی در کشور بعد از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری چه می‌شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا