سیاسی

رتبه بندی فعلی فرهنگیان ناقص است/ معلمان مانند اساتید دانشگاه رتبه‌بندی شوند

سیاهکلی در موافقت با دو فوریت طرح رتبه بندی فرهنگیان:

رتبه بندی فعلی فرهنگیان ناقص است/ معلمان مانند اساتید دانشگاه رتبه‌بندی شوندبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، لطف الله سیاهکلی، نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز در موافقت با دو فوریت طرح رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: امروز باید از شخصیت‌های ارزشمند فرهنگی که موجب پیشرفت امور کشور در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی می‌شوند، دفاع کرد.

او ادامه داد: رتبه بندی فرهنگیان در قانون برنامه ششم توسعه تصریح شده اما تاکنون به آن عمل نشده است؛ دولت باید در این زمینه اقدام می‌کرد، وظیفه دولت و وزیر آموزش و پرورش است که بر اساس سند تحول هم در دو سال پیش باید رخ می‌داد و ما پس از دوسال شاهد بی‌توجهی به این موضوع هستیم.

سیاهکلی بیان کرد: دولت ۳ بار قول اجرای رتبه بندی را داده است. امروز مجلس مجبور شده چنین کاری را انجام دهد. رتبه بندی فعلی ناقص است و حقوق برخی دیده نشده است. باید با رتبه بندی فرهنگیان به آنها انگیزه دهیم؛ مگر در دانشگاه رتبه بندی نداریم؟ یک فرهنگی از روز شروع کار تا بازنشستگی تغییری در رتبه بندی‌اش دیده نمی‌شود. همچنین بار مالی این طرح هم دیده خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا