سیاسی

دفاع از حاکمیت، امنیت و منافع ملی یک اصل است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در نشست مشترک کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور و شورا‌ها‌ی پدافند غیر عامل استان‌ها که امروز برگزار شد، گفت: دفاع از حاکمیت، قدرت، امنیت و منافع ملی یک اصل است و این را همه قوانین پذیرفتند و وظیفه ما هم به عنوان یک جزئی از حاکمیت‌های ملی جهانی همان است که از کشورمان در مقابل هر نوع اقدام و عملی که منافع ملی ما را به خطر بیندازد دفاع کنیم و به قول مقام معظم رهبری مصون نگه داریم.

وی  افزود: این جزء واجبات حاکمیتی است و هر چقدر ما در این زمینه خدایی نکرده در عمل کوتاهی یا سهل‌انگاری کنیم یا نادیده بگیریم در مقابل خسارت‌های بسیار زیادی که به ما وارد خواهد آمد، نمی‌توانیم در درگاه خداوند متعال و ملت ایران و شهدا و امام پاسخگو باشیم.

رحمانی‌فضلی تصریح کرد: ما نباید این موضوع را به عنوان یک موضوع رسمی و یک وظیفه سازمانی تلقی کنیم هر چند بخشی از وظایف سازمانی و رسمی ما این هست، ولی این موضوع باید به عنوان یک مسئله حیاتی مهمی که در هر کاری و در هر زمانی و مکانی و موضوعی باید ملکه ذهن ما باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید ذهنمان را به گونه‌ای تربیت کنیم که هر اقدامی که در کشور انجام می‌دهیم اعم از خرد و کلان، شاید در سلسله مراتب و مراتب بودن مسئله تفاوت‌هایی قائل شویم، ولی در اصل توجه فرقی نمی‌کند که موضوع بزرگ یا کوچک است، مکان آن مرز یا داخل کشور است، باید ملکه ذهن ما باشد.

وزیر کشور تصریح کرد: تصور این است که مسئله مربوط به نیروی نظامی، انتظامی و امنیتی و نیرو‌های مشابه آن است، اینگونه نیست بلکه همه ملت ایران رکن اساسی قدرت ملی هستند و به همان میزان باید اهمیت و محوریت ملت ایران در پدافند غیرعامل تعریف و جانمایی شود، مسئولیت واگذار شود، آموزش‌های لازم داده و فرهنگ عمومی ترویج شود.

رحمانی فضلی افزود: همه ما که به عنوان بخشی از حاکمیت، مسئولیت پدافند غیرعامل بر عهده ماست، وظیفه‌مان سازماندهی، آماده‌سازی، آموزش، مهیا کردن شرایط و مقتضیات است، اما نقش اصلی را همه مردم باید ایفا کنند و ما باید این را به عنوان یک اصل در جریان آن باشیم و پیگیری کنیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا