سیاسی

برای تامین مایحتاج مردم باید ساختمان‌های مجلس و دولت را فروخت!

پنل اس ام اس هیرو

حاجی بابایی در گفت‌وگو با باشگاه آلانه:

برای تامین مایحتاج مردم بایدساختمان مجلس  و دولت  را فروخت!حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، درباره طرح کالابرگ، اظهار کرد: طرح تامین کالای اساسی به مدت ۲ ماه در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس کار کارشناسی شد و حتی راه‌های مختلفی برای تامین منابع این طرح وجود داشت که کمیسیون فروش اموال دولت را انتخاب کرد.

وی ادامه داد: مجلس قصد نداشت با تصویب طرحی گرانی، تورم، نقدینگی و پایه پولی را افزایش دهد از این رو تامین منابع را در فروش اموال دولت دید تا مشکلی بر مشکلات مردم اضافه نشود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بدین صورت نبوده است که مجلس دست به طرحی بزند که نتواند تامین منابع آن را فراهم کند بلکه مجلس طرحی را انتخاب کرد که برای تامین منابع آن راه‌های مختلفی وجود داشت که کمیسیون بهترین آن را انتخاب کرد.

حاجی بابایی تصریح کرد: دولت مکلف است حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان از دارایی و اموال خود را بفروش برساند تا منابع کالا برگ تامین شود. تاکنون دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان در بند (و) و ۳۰ هزار میلیارد تومان در تبصره ۵ لایحه بودجه به صورت ETF بفروش رسانده است.

وی با بیان اینکه دولت باید اموال خود را بفروشد تا مردم برای خود نانی تامین کنند، بیان  کرد: ما امروز به عنوان نماینده مجلس ضمن احترام به دولت تمام فکر و ذهنمان معشیت مردم است که آن‌ها بتوانند در این شرایط بد اقتصادی کالای اساسی خود را تامین کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در این طرح ۱۲۰ هزار تومان در ماه به هرنفر برای ۳ دهک پایین پرداخت خواهد شد و برای دهک‌های بعدی تا ۶۰ میلیون نفر حدود ۶۰ هزار تومان که جمعا حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان می‌شود.

حاجی بابایی افزود:۳۰ هزار میلیارد تومان نسبت به بودجه ۵۷۲ هزار میلیارد تومانی دولت اصلا جایگاهی ندارد باید گفت دولت کسری بودجه ندارد و همیشه اعلام کرده ام که کسری بودجه دولت از طریق اوراق تامین شده است از این رو امسال کسری در بودجه ندارد حتی بیش از آن عددی که در سال ۹۹ مصوب شده است درآمد داشته است.

وی گفت: تمام اموال دولت و حکومت برای مردم است از همین ساختمان مجلس گرفته تا ساختمان ریاست جمهوری برای مردم است از این رو برای تامین مایحتاج مردم حتی باید این ساختمان هم بفروش برسد تا مردم در مضیقه نباشند.

رئیس کمیسیون مجلس در پایان بیان کرد: بنده به مدت ۲ ماه با دولت رایزنی کرده ام تا این طرح به نتیجه برسد و امیدوار هستیم دولت با این طرح همراه باشد تا اجرایی شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا