ورزشی

با تایید بارتومئو؛ شکل گیری سوپرلیگ اروپا جدی شد

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1715947/29

زمان: 01:10  
1399/08/07

بازدید: 35,705

گزارش؛

جوزپ ماریا بارتومئو امشب در بیانیه استعفای خود برگزاری سوپرلیگ اروپا را تایید کرد.

به گزارش “آلانه”، جوزپ ماریا بارتومئو ساعاتی پیش رسما از ریاست باشگاه بارسلونا استعفا کرد. او ساعت 23.30 مقابل خبرنگاران و عکاسان بیانیه استعفای خود را قرائت کرد و در بخش هایی از این بیانیه روی برگزاری سوپرلیگ اروپا و فرمت جدید جام جهانی باشگاه ها صحه گذاشت.

 

 

Òscar Grau y Josep Maria Bartomeu flanquean a Andrea Agnelli, presidente de la ECA y la Juventus

 

 

بارتومئو در این رابطه گفت:« می توانم اعلام کنم که روز گذشته در جلسه هیئت مدیره در مورد شرایط حضور بارسا در سوپرلیگ اروپا صحبت کردیم و قرار شد تصمیم نهایی در جلسه بعدی اعضای باشگاه اتحاذ شود. باید بگویم که تیم های بزرگی از اروپا پشت این پروژه هستند که می تواند استحکام و ثبات مالی بارسلونا و دیگر باشگاه های حاضر در سوپرلیگ را تضمین کند. به تیم قهرمان 100 میلیون یورو پاداش داده خواهد شد. می توانم با افتخار بگویم که بارسا از حیث ارزش ها بزرگترین باشگاه دنیاست که در بسیاری از مسائل کلان، اعضا تصمیم گیرنده اند. سوپرلیگ اروپا تضمین خواهد کرد که باشگاه همچنان در اختیار اعضا باقی بماند.»

 

سوپرلیگ اروپا قرار است با شرکت 18 تیم بزرگ اروپایی شامل 5 تیم انگلیسی و نیز رئال و بارسا از اسپانیا برگزار شود که رقیبی جدید برای لیگ قهرمانان خواهد بود. این رقابت ها سود مالی فراوانی را به باشگاه های بزرگ تزریق خواهد کرد.

 

 

 

 

بارتومئو در مورد جام جهانی باشگاه ها گفت:« ما همچنین موافقت خود با شرکت در شکل جدید این رقابت ها را اعلام کرده ایم. رقابت هایی که قرار بود سال 2021 به انجام برسد ولی به خاطر پاندمی کرونا به تابستان 2022 موکول شده است.»

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا