سیاسی

استفاده کشور از نتایج مثبت برجام؛ چرایی حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی بود

پنل اس ام اس هیرو

استفاده کشور از نتایج مثبت برجام ؛هدف حمایت ما از روحانی بودعیسی چمبر عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان  در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، درباره میراثی که دولت روحانی برای جریان اصلاحات بر جای گذاشت و اهداف‌شان ذیل حمایت انتخاباتی از او ،گفت: زمانی که ما از روحانی حمایت کردیم موضوعی که بیشتر از همه برای‌ما اهمیت داشت استفاده کشور از نتایج مثبت برجام بود.

او ادامه داد: ما می‌خواستیم به وسیله برجام کشور بتواند در یک فضای با ثبات‌تر وضعیت اقتصادی بهتری هم داشته باشد، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد، ناگفته نماند که تمام این موضوع هم به دولت بازنگشته و نمی‌توان آن را ذیل عملکرد دولت ارزیابی کرد؛ بلکه بخش زیادی از آن به بدعهدی ترامپ بازمی‌گردد، اما آنچه که به دولت بازمی‌گردد این است که در مواجهه با  مردم صادقانه برخورد کند.


بیشتر بخوانید


چمبر افزود: به طور قطع ما در تلاش خواهیم بود که در انتخابات‌ پیش رو تضمین‌های محکم‌تری از نامزدهای مورد حمایت خود بگیریم؛ اگرچه من روحانی قبل و بعد از سال ۹۶ را از هم تفکیک می‌کنم ، زیرا او قبل از سال ۹۶ برنامه خود را انجام داد، اما بعد از آن توانست به برنامه خود و تعهدش به مردم عمل کند که بخشی زیادی از آن هم به شرایط بین المللی بازمی‌گردد.

فعال اصلاح طلب گفت: معتقدم که به طور کلی باید سیاست کشور در قبال احزاب تغییرات جدی داشته و احزاب در آن نقش بیشتری داشته باشند تا هم بتوانند پاسخگو بوده و هم اختیارات بیشتری داشته باشد؛ از سمت دیگر هم اگر ما احزاب اصلاح طلب را مخاطب قرار دهیم، باید این را هم در نظر بگیریم که چندان اختیاری برای ایفای نقش ندارند.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان خاطر نشان کرد: برای مثال شاهدید که عمدتا نامزد‌های اصلاح طلب در انتخابات مجلس رد صلاحیت شدند و نتوانستند وارد مجلس شوند، پس قدرت چندانی ندارند که ما بخواهیم توقعات بسیاری هم از آن‌ها داشته باشیم.

چمبر درباره اهداف مورد نظر این جریان در انتخابات ریاست جمهوری آینده هم بیان کرد: معتقدم که باید یک وفاق جدی در کشور ایجاد شود و مردم از وضعیت معیشتی فعلی خود خارج شوند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا