ورزشی

اساسنامه فدراسیون فوتبال بالاخره تایید شد

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1716041/41

زمان: 15:13  
1399/08/07

بازدید: 9,227

برگزاری انتخابات با یکسال تاخیر؛

یک منبع آگاه از تایید اساسنامه فدراسیون فوتبال توسط کنفدراسیون جهانی فوتبال خبر داده است.

به گزارش “آلانه”، فوتبال ایران طی ماه‌های اخیر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده؛ از اعتراضات گاه و بیگاه هواداران تیم‌های مختلف بابت شرایط نامناسب تیم‌هایشان تا شکایت‌ مربیان و بازیکنان خارجی که در میان آنها، مسبب سنگین‌ترین غرامت مالی به فوتبال ایران قراردادی بود که فدراسیون نشین‌ها با مارک ویلموتس امضا کردند.

 البته این مسائل تنها مشکلاتی نبوده‌اند که هیئت رئیسه نصفه و نیمه فدراسیون با آن مواجه بود، بلکه تایید اساسنامه یکی از مهم‌ترین چالش‌های فدراسیون بوده است.

اساسنامه فوتبال ایران در ابتدا مغایرت‌های زیادی با خواسته‌های  AFC و FIFA داشت؛ استفاده از کلمه “نهاد عمومی غیردولتی” برای تعریف فدراسیون و حضور وزیر ورزش در میان اعضای مجمع، مهم‌ترین ایراداتی بودند که فدراسیون جهانی فیفا برای تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران از هیئت رئیسه درخواست کرده بود؛ البته که این دو موضوع از اصلی‌ترین مسائل مورد درخواست FIFA بودند و نکات جزئی زیادی نیز طی نامه‌نگاری‌های مختلف تذکر داده شده بود.

حالا از یک منبع آگاه خبر می‌رسد که درنهایت فدراسیون فوتبال با رفع این موانع، توانسته تاییدیه نهایی اساسنامه فدراسیون را از فیفا بگیرد و روز هشتم آذرماه هم از سوی فدراسیون برای ارائه اساسنامه به اعضای مجمع فدراسیون فوتبال انتخاب شده است.

همینطور گفته می‌شود انتخابات فدراسیون فوتبال که قرار بود در روزهای واپسین سال 1398 برگزار شود، قرار است در تاریخ 10 تا 12 بهمن ماه 1399 و با چیزی نزدیک به یکسال تاخیر سرانجام برنامه ریزی شود تا فدراسیون فوتبال ایران پس از تاج و دوران حضورش، تا حدودی به ثبات و آرامش برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا