سیاسی

از ضرورت پیش بینی اعتبارات مناسب برای کشتی تا حمایت از قهرمانان المپیکی

پنل اس ام اس هیرو

در دیدار هیئت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با دبیر مطرح شد:

از ضرورت پیش بینی اعتبارات مناسب برای کشتی تا حمایت از قهرمانان المپیکیبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس فدراسیون کشتی به بررسی مشکلات و دغدغه های ورزشکاران این رشته پرافتخار ایرانی پرداخت.

محمدمهدی فروردین با اشاره به اینکه فراکسیون ورزش مجلس از هیچ تلاشی برای کمک به رشته های ورزشی خصوصا کشتی دریغ نخواهد کرد، گفت: وقتی رشته ورزشی مانند کشتی بیشترین سهمیه حضور در المپیک را کسب می کند، باید مورد حمایت مسئولان و نهادهای مختلف قرار بگیرد.

نماینده مردم فیروزآباد، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه مشکلات مالی در ورزش آسیب زا محسوب می شود و تاثیر این مهم در کشتی مشهود است.

وی با اشاره به اینکه عدم بهره مندی از ورزشکاران و متخصصان در عرصه مدیریت ورزش موجب بروز مشکلات متعددی شده است، ادامه داد: برای دستیابی به پیشرفت و توسعه ورزش باید از صاحبنظران در این حوزه استفاده شود.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همدلی مسئولان وزارت ورزش و جوانان بتوانیم دغدغه ها و کمبودهای کنونی رشته کشتی را برطرف کنیم.

سارا فلاحی، نایب رئیس اول فراکسیون ورزش مجلس در ادامه با اشاره به اینکه کشتی نماد هویت و فرهنگ ایران اسلامی است، گفت: بر این اساس باید از ورزشکاران و قهرمانان این رشته حمایت شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پرداخت به موقع پاداش قهرمانان، تضمین شرایط معیشتی مناسب و غیره از جمله موارد مهم برای حمایت از کشتی گیران بشمار می رود.

وی با اشاره به اینکه خروج قهرمانان از کشور به دلایل مختلف از جمله عدم حمایت مناسب مرتبط است، افزود: وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی اصلی این عرصه باید با تخصیص اعتبارات مناسب زمینه توجه بیشتر به ورزشکاران و قهرمانان را فراهم کند تا تهدیدها به فرصت تبدیل شود.

همچنین هاجر چنارانی، دبیر اول فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی نبود زیرساخت مناسب و عدم حمایت از ورزشکاران را از جمله آسیب های کنونی حوزه ورزش دانست و گفت: متاسفانه موارد مذکور موجب آسیب دیدن روحیه ورزشکاران و سطح کیفی عملکرد این افراد شده است.

در ادامه اسماعیل حسین زهی، دبیر دوم فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی نیز بر ضرورت فعالیت مستقل فدراسیون ها تاکید کرد و گفت: باید اساسنامه فدراسیون ها هر چه سریع تر تغییرکند تا این مجموعه ها به صورت صددرصد مستقل فعالیت کنند؛ این مهم زمینه نظارت بهتر بر عملکرد ورزش کشور را فراهم خواهد کرد.

علی رضایی، سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس یازدهم نیز با اشاره به اینکه کشتی ایران دارای جایگاه جهانی است، گفت: بر این اساس باید اعتبارات مشخص و مناسبی برای این رشته ورزشی پیش بینی شود زیرا کمبود منابع زمینه بروز آسیب در این رشته را رقم زده است.

بر اساس این گزارش، مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز برنامه ریزی مدون را امری ضروری برای پیشرفت کشتی دانست و گفت: فراکسیون ورزش مجلس به همه فدراسیون ها خصوصا کشتی کمک خواهد کرد تا دغدغه هایشان کاهش یابد.

همچنین سید شمس‌الدین حسینی، رئیس کمیته کشتی فراکسیون ورزش مجلس یازدهم با اشاره به اینکه امروزه کسب جایگاه در مجامع بین المللی کشتی برای کشورمان امری ضروری است، گفت: خوشبختانه حضور آقای دبیر به عنوان یک قهرمان بین المللی در راس کشتی کشورمان فرصتی خوبی برای دستیابی به این امر است.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدون شک حضور افراد متخصص و آشنا به کشتی در عرصه مدیریتی این رشته ورزشی می تواند به تثبیت جایگاه ایران در کشتی جهان کمک شایانی کند.

وی افزود: برای کاهش آسیب ها در حوزه اعتبارات ورزشی نیاز به بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی است از این رو فدراسیون کشتی نیز باید به این سمت گام بردارد.

در ادامه علیرضا دبیر، رییس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه امروزه کمبود اعتبارات و زیرساخت نامناسب از مشکلات اساسی این رشته ورزشی بشمار می روند، گفت: در واقع برای حضور در مسابقات بین المللی نیاز به برپایی کمپ های تمرینی و همچنین هزینه های اعزام است که با توجه به مشکلات اقتصادی، تامین اعتبارات در این عرصه با موانعی مواجه است.

وی تصریح کرد: در گذشته بیش از یک میلیون کشتی گیر در کشور فعالیت می کردند اما امروزه این عدد به پایین ترین حد خود رسیده که هشدار برای این رشته ملی است.

دبیر افزود: باید با فراهم کردن امکانات مناسب و حمایت مسئولان و دستگاه های مرتبط با ورزش زمینه خروج ورزشکاران از کشور گرفته شود زیرا نام آوران ایرانی برای رسیدن به جایگاه کنونی شان تلاش های زیادی کرده اند.

رئیس فدراسیون کشتی در پایان خواستار حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ورزش ملی کشتی شد تا زمینه رونق و توسعه مجدد این رشته در کشور فراهم شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا