سیاسی

اجرای طرح یاوران مهدی برای کمک به غربالگری کرونایی

پنل اس ام اس هیرو

اجرای طرح یاوران مهدی برای کمک به غربالگری کرونایی‌به گزارش  حوزه  دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه،  سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) در نشست هماهنگی اجرای منویات و فرمایش‌های مقام معظم رهبری مبنی بر اقدامات حداکثری برای مقابله با بیماری کرونا در پایتخت اظهار کرد: یک میلیون و ۴۰۰ هزار ماسک به صورت صلواتی و بخشی با قیمت کم در مسیرهای اتوبوس و مترو در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) افزود: گشت‌های ارشادی نیروهای داوطلب بسیجی انجام می‌شود که هدف آن توسعه آموزش و تذکر درخصوص استفاده از ماسک است.

یزدی گفت: تهیه و توزیع آب معدنی و آب میوه مخصوص بیماران و کادر درمان از روز سه‌شنبه آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: از ظرفیت ۱۱۴ گردان سایبری برای ساخت انیمیشن و دیگر محصول رسانه‌ای استفاده می‌کنیم و کمک‌های مومنانه خاص و هوشمند در تهران انجام می‌شود.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تاکید کرد: از نیروهای بسیجی با عنوان سلامت یار استفاده خواهیم کرد و آموزش‌های لازم به این افراد داده می‌شود.


بیشتر بخوانید

تداوم تحقیقات سپاه برای تولید واکسن کووید ۱۹/ برای مقابله با جنگ بیولوژیک دشمن آماده‌ایم


همچنین مسلم بهادری معاون بهداشت ستاد کرونا تهران هم در این نشست گفت: از میان افرادی که غربالگری شده‌اند، فقط دو درصد به مراکز ۱۶ ساعته ارجاع داده شده و ۹۸ درصد از آن‌ها بدون مشکل بودند.

وی افزود: از میان ارجاع شدگان به مراکز ۱۶ ساعته هم حدود ۷۰ درصد از آنها بدون مشکل بودند، ۲۵ درصد از این افراد دستور قرنطینه در منزل بدون هیچ درمانی گرفتند، دو درصد درمان دارویی شدند و تنها سه درصد از این افراد به بیمارستان‌ها ارجاع داده شده‌اند.

بهادری گفت: ۲۲۲ خانه بهداشت و بیش از ۲۷۰۰ مراقب سلامت در تهران به مراجعه‌کنندگان خدمات‌رسانی می‌کنند و به ازای هر مرکز به طور میانگین یک و نیم پزشک وجود دارد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا