سیاسی

پرهیز از حاشیه سازی، مطالبه مردم از نمایندگان مجلس

پنل اس ام اس هیرو

مطالبه مردم از نمایندگان مجلس، پرهیز از حاشیه سازی استبه گزارش  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست هفتگی حزب موتلفه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری، اظهار کرد: عنایات رهبری در یاری رسانی به دولت محترم و اجازه‌های معظم له باید دولت را در حل مشکلات جاری فعال کند. مردم از نظر، ولی امر مسلمین اطاعت دارند و انتظارشان این است که دولت، رهنمود‌های رهبری را به نحو کامل اجرا نماید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر ضرورت تعامل سران سه قوه برای چاره اندیشی در جهت حل مشکلات کشور، تصریح کرد: دولت باید در اداره امور کشور که طبق قانون اساسی بر عهده سه قوه است، به نظر دو قوه دیگر توجه و آن‌ها را در اجرا و مدیریت اجرایی عملیاتی نماید. انتظار اینکه دو قوه، سیاست‌های خطا یا فاقد کارشناسی دولت را بپذیرند، درست نیست و این مهم در سایه تعامل صحیح دولت با نمایندگان ملت و قوه قضائیه حاصل می‌شود و تعامل سه قوه باید در حل مشکلات مردم تسریع کند وگرنه خواسته رهبری تحقق نمی‌یابد.

وی با اشاره به اظهارات برخی نمایندگان در خصوص استیضاح رییس جمهور گفت: مطالبه مردم از مجلس، پرداختن به مسائل اساسی مورد تاکید رهبری و عدم حاشیه سازی است. نمایندگان ملت با رعایت کلیه نکات اخلاقی و مصالح کشور، بهتر می‌توانند نظارت خود را بر قوه مجریه اعمال کنند و به جای تقابل با دولت، باید اصلاح امور کشور توسط دولت، مد نظر آن‌ها باشد.

بادامچیان تصریح کرد: در شرایط کنونی حفظ ثبات ملی و کاهش مشکلات اقتصادی مردم، به موازات هم باید مورد توجه قرار گیرد. مجلس باید از ابزار نظارتی خود برای توزیع به موقع کالای اساسی در جامعه استفاده کند و اجازه ندهد تعلل و سهل انگاری بخش‌هایی از دولت موجب کمبود و گرانی بعضی کالا‌های مورد نیاز مردم شود و هرروز شاهد گرانی‌ها و نگرانی جدیدی درمردم باشیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین تامین بودجه مورد نیاز بخش درمانی کشور را با توجه به اجازه رهبر معظم انقلاب برای برداشت از محل صندوق توسعه امری فوری دانست که تاخیر در آن، اختلال در روند مقابله با کرونا می‌باشد.

بادامچیان ضرورت همکاری مردم با ستاد مقابله با کرونا برای مهار موج سوم این بیماری را یک تکلیف دینی و انسانی دانست و از همگان خواست که به عنوان نهی از منکر در سراسر کشور، به کسانی که اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، تذکر بدهند و آن‌ها را به رعایت اصول بهداشتی امر به معروف نمایند.

وی همچنین با اشاره به آخرین مناظره افشاگرانه نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: این فساد و سوء استفاده‌ها در آمریکا تازگی ندارد، قبلا آن را مخفی می‌کردند و مردم را فریب می‌دادند، اما اکنون بحران سیاسی ـ اجتماعی و نارضایتی شدید مردم از دولتمردان و نظام حاکم بر آمریکا، نامزد‌ها را برای برنده شدن در انتخابات و جلب آراء مردم به این افشاگری واقعیت‌ها رسانده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خطاب به برخی غرب زدگان داخلی هم گفت: آن‌ها که آمریکا را یک ابرقدرت می‌دانستند و هنوز هم همین عقیده را دارند، واقعیت‌ها را بپذیرند و در نگرش خویش به غرب تجدیدنظر کنند. به ویژه اصلاح طلبانی که به دنبال سیاست گزاری جدید برای رابطه با غرب هستند، به خود آیند وگرنه آن‌ها هم با آمریکا به موزه تاریخ می‌روند.

وی در ادامه با اشاره به توطئه‌ها و دخالت‌های آمریکا در عراق اظهار کرد: حفظ تمامیت و یکپارچگی ارضی و استقلال عراق، چیزی نیست که مردم و مرجعیت و مقاومت عراق از آن بگذرند. آمریکا باید آرزوی تجزیه و ماندن در عراق را به گور ببرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نقض آتش بس بین دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان، رعایت توافق آتش بس و حضور در میز مذاکره را راه حل اساسی بحران بین دوکشور دانست که در این صورت دو کشور در حال جنگ می‌توانند مشکلات خود را با کمک ایران و کشور‌های همسایه حل کنند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا