سیاسی

مکرون در حال ترویج توحش مدرن در اروپا است

مکرون در حال ترویج توحش مدرن در اروپا استبه گزارش  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، خانه احزاب ایران در محکومیت اظهارات اهانت آمیز رئیس جمهور فرانسه علیه پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) بیانیه‌ای را صادر کرد که به شرح زیر است:

بسمه تعالی

متاسفانه در روز‌های اخیر شاهد رفتار نابخردانه رئیس جمهور نادان فرانسه در حمایت از اقدامات اهانت آمیز به پیامبر رحمت و مهربانی (ص) در کشور فرانسه که خود را به غلط مهد آزادی می‌داند هستیم.

آقای مکرون با حمایت از چنین رفتار‌هایی در حقیقت به نام آزادی بیان در حال ترویج توحش مدرن در اروپای دین گریز است. در حقیقت توهین به مسلمانان و مقدسات آن‌ها سوء استفاده‌ای فرصت طلبانه از آزادی بیان است.

در کجای تاریخ عقلانی بشریت توهین به ادیان الهی و پیامبران آنان نمایانگر آزادی بیان و تمدن و پیشرفت قلمداد شده است؟

مسلمانان راستین هرگز چنین اقدامات لجوجانه و اهانت آمیز به پیامبر مکرم اسلام (ص) را فراموش نکرده و در زمان مناسب پاسخ آن را خواهند داد.

آیا علمای واقعی ادیان الهی و معتقدان به کتب آسمانی چنین رفتار‌هایی را تایید می‌کنند یا آن را اهانت به تمامی پیامبران الهی و ادیان آسمانی و تورات و انجیل می‌دانند.

واکنش غیرتمندانه مسلمانان جهان و روسای کشور‌های اسلامی در این روز‌های اخیر درخور تحسین می‌باشد.

خانه احزاب ایران به نمایندگی از احزاب، گروها، جمعیت‌ها و سازمان‌های سیاسی کشور ضمن اعلام انزجار از رئیس جمهور نادان فرانسه و روسای جمهور کشور‌های اروپایی که از این اقدام ضد اخلاقی و ضد بشری حمایت کرده اند، از وزارت امور خارجه و نهاد‌ها و سازمان‌های بین المللی اسلامی و آزادیخواه جهانی و اندیشمندان و آزادگان در سراسر عالم می‌خواهد که ضمن محکوم کردن چنین رفتارهایی، برخورد و اقدامی عملی برعلیه عاملان آن انجام دهند و با ایحاد کمپین تحریم کالا‌های ساخت فرانسه اولین اخطار را به دولت و مسئولان این کشور اعلام نمایند.

دولت فرانسه و شخص رئیس جمهور آن باید رسماً از ساحت مقدس رسول اکرم (ص) و مسلمانان جهان عذرخواهی کنند.

خانه احزاب ایران امیدوار است که با برخورد قاطع مسلمانان جهان و دولت‌های کشور‌های اسلامی از تکرار این گونه رفتار‌هایی غیر انسانی جلوگیری شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا