سیاسی

تعیین سازوکاری برای پرداخت حق بیمه بیکاری به آسیب‌دیدگان از کرونا

پنل اس ام اس هیرو

بابایی کارنامی در گفت‌وگو با باشگاه آلانه مطرح کرد؛

علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون متبوع خود اظهار کرد: در این نشست که با حضور وزیر دفاع تشکیل شده بود سوال آقای مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس پیرامون پرداخت حق مناطق جنگی به ۶۰ هزار نفر از افراد شاغل در دستگاه‌های نیرو‌های مسلح که در قانون برنامه ششم توسعه مورد تاکید قرار گرفته، اما تاکنون به این افراد پرداخت نشده است، مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در نهایت قرار بر این شد که با مشارکت کمیسیون اجتماعی مجلس و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای پرداخت حق مناطق جنگی به این افراد تا یک ماه آینده اقدام شود.

وی تصریح کرد: موضوع بعدی که در دستورکار نشست امروز این کمیسیون قرار داشت، بررسی وضعیت افرادی بود که در پی شیوع کرونا شغل خود را از دست داده‌اند و تحت پوشش هیچ کدام از بیمه‌ها هم قرار ندارند و رهبر معظم انقلاب در جلسه‌ای که با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا داشتند بر ضرورت حمایت از آن‌ها توسط دولت تاکید فرمودند.

بابایی کارنامی بیان کرد: قرار بر این شد که دولت و سازمان تامین اجتماعی سازوکاری برای حمایت از این افراد طراحی کنند و در نهایت اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و سازمان تامین اجتماعی توافق کردند که ظرف مدت یک هفته برای حمایت از یک میلیون و دویست هزار نفری که آسیب دیده از کرونا هستند، فرمولی ارائه کنند که بر اساس آن مورد حمایت دولت قرار گیرند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: در این جلسه وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و معاونان وزیر کار و مسئولان سازمان تامین اجتماعی حضور داشتند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا