سیاسی

استکبارستیزی یکی از اصل های قرآنی است که در ۱۳ آبان تجلی یافت

پنل اس ام اس هیرو

قائم مقام رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

لطفیبه گزارش خبرنگار  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، نصرت الله لطفی قائم مقام رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست مطبوعاتی هماهنگی روز ۱۳ آبان و هفته وحدت گفت: به سبب وجود ویروس کرونا ما تردید داشتیم در برگزاری این نشست؛ اما از سوی دیگر درخواست های بسیاری هم برای برگزاری این نشست به ما رسیده بود، از همین رو یک نشست حداقلی و در یک زمان کوتاه را برگزار کردیم.

او ادامه داد: همانطور که می دانید ما دو مناسبت را پیش رو داریم ؛ابتدا هفته وحدت و سپس نقطه عطف تاریخ و نماد استقلال کشور یعنی یوم الله ۱۳ آبان که روز مبارزه با استکبار جهانی و در راس آنها آمریکای جهانخوار است.

لطفی افزود: علاوه بر این شاهد هستید که در ادامه گستاخی های ادامه دار غرب، رئیس جمهور فرانسه در یک اقدام رذیلانه به ساحت پیامبر اکرم (ص) توهین کرده که ما این اقدام را به شدت محکوم می کنیم و تحریم کالاهای فرانسوی هم امری است که این روزها به عنوان یک پوشش سراسری مطرح شده است، همچنین از دولتمردان به خصوص دستگاه دیپلماسی خواستار برخورد قاطع با این اقدام رذیلانه آنها هستیم، توقع داریم که دستگاه دیپلماسی سفیر فرانسه را احضار کرده و برخورد جدی با او داشته باشد.

لطفی افزود: ۱۳ آبان ما امسال در تقارن با ولادت پیامبر و روز میلاد امام جعفر صادق است که این تقارن هر دو ریشه قرآنی دارد، زیرا در قرآن هم بر حفظ برادری و اخوت و هم بر استکبارستیزی تاکید شده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: نظام سلطه با دامن زدن به اختلافات مذهبی به دنبال نابودی اسلام است و پیام هفته  وحدت قطعا خنثی کردن این حربه دشمن است که نوعی مبارزه با استکبار جهانی محسوب می شود.

او تاکید کرد: هم ۱۳ آبان و هم هفته وحدت هر دو مبارزه با استکبار محسوب می شود، آیات متعددی هم در ضرورت برادری و وفاق مومنان در قرآن ذکر شده و استکبار ستیزی هم یکی از اصل های قرآنی است که در ۱۳ آبان تجلی یافته است.

در حال تکمیل…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا