ورزشی

واکنش پوگبا به اسلام‌هراسی فرانسه؛ من دیگر نیستم

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1715601/50

زمان: 10:15  
1399/08/05

بازدید: 92,022

خداحافظی پوگبا با تیم ملی فرانسه در اعتراض به ماکرون

پل پوگبا ستاره ملی پوش فرانسوی اعلام کرد به دلیل سخنان توهین‌آمیز امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه درباره اسلام دیگر در تیم ملی فرانسه بازی نخواهد کرد.

به گزارش “آلانه”، پل پوگبا ستاره فرانسوی مسلمان منچستریونایتد اعلام کرد به دلیل سخنان توهین آمیز امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه درباره اسلام و ارتباط بین اسلام و تروریسم بین المللی دیگر در تیم ملی این کشور بازی نخواهد کرد. گفته می‌شود این تصمیم پوگبا بعد از صحبتهای جنجالی روز جمعه ماکرون گرفته شده است.

 

 

گفته می‌شود بعد از به قتل رسیدن یک معلم در فرانسه که کاریکاتورهای توهین آمیز نسبت به پیامبر معظم اسلام را در کلاس درس به نمایش گذاشته بود ماکرون اعلام کرد دولت فرانسه از معلم درگذشته تجلیل کرده و یاد او را گرامی خواهد داشت. این هم از دلایل دیگر تصمیم پل پوگبا به کناره گیر‌ی از تیم ملی کشورش اعلام شده است.

 

 

با اینکه چندین منبع خبری در خاورمیانه خبر کناره گیر‌ی پوگبا از تیم ملی فرانسه را اعلام کرده اند تا این لحظه فدراسیون فوتبال فرانسه و شخص پوگبا در این باره واکنشی رسمی نشان نداده اند.

 

 

بر اساس گزارشها در منابع رسانه ای خاورمیانه پل پوگبا اقدامات و صحبتهای امانوئل ماکرون در روزهای اخیر را توهین به مسلمانان قلمداد کرده و به همین علت تصمیم به جدایی از تیم ملی گرفته است.

 

پل پوگبای 27ساله که با پیراهن تیم ملی فرانسه فاتح جام جهانی شده مسلمانی معتقد است. رسانه های خاور میانه می گویند پل پوگبا حتی پیش از اظهارات اخیر ماکرون از انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز به ساحت پیامبر اسلام در نشریه شارلی عبدو هم عصبانی بوده و در نهایت زمانی که دولت فرانسه اعلام کرده قصد دارد به شکل رسمی از معلمی که آنها را به نمایش گذاشته بود تجلیل کند در نهایت تصمیم گرفته به حضور در تیم ملی این کشور پایان دهد.

 

در این گزارشها اشاره شده که پل پوگبا صحبتهای ماکرون درباره تروریسم و اسلام را نژادپرستانه و اسلام هراسانه قلمداد کرده و تصمیم گرفته دست به اعتراض بزند. امانوئل ماکرون در واکنش به قتل معلم فرانسوی در یک سخنرانی از حمله به او تحت عنوان “تهاجم تروریسم اسلامی” یاد کرد و اعتراضهای زیادی را در دنیای اسلام برانگیخت.

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا