علمی

درباره سایت پوکه معدنی بیشتر بدانید

پنل اس ام اس هیرو
پوکه معدنی,پوکه معدنی چیست,خرید پوکه معدنی

خرید پوکه معدنی

 

پوکه معدنی کردستان-قروه یکی از بزرگترین تولید کننده های پوکه معدنی در سطح کشور می باشد که از سال 1391 کار خود را به صورت جدی شروع کرد و با تولید سبک ترین و مرغوبترین پوکه جزءِ یکی از بهترین معادن در تولید پوکه به شمار می رود.

 

شرکت صنعتی-معدنی ما افتخار همکاری با شما را دارد خوشحال می شویم به ما اعتماد کنید تا همکاری خوبی داشته باشیم.

 

یکی از مزیت هایی که این معدن دارد پوکه معدنی مورد نیاز شما را با قیمت منصفانه در اسرع وقت و با بهترین کیفیت در متراژ واقعی تحویل می دهد.

 

همچنین به مصالح فروشان ،پیمانکاران ، انبوه فروشان تخفیف ویژه می دهد.

 

برای کسب اطلاعات-مشاوره و… با این شماره در تماس باشید. 52 86 733 0912

منتظر همکاری با شما عزیزان هستیم…

 

پوکه معدنی چیست؟

پوکه معدنی (پومیس یا اسکوریا) نوعی سنگ آتشفشانی است که بر اثر حرارت زمین در لایه های زیرین تشکیل شده و با فوران آتشفشان به سطح زمین می رسد. این سنگ گداخته در اثر ارش باران سرد شده، گاز درون آن خارج شده و ماهیت منحصر به فرد معدنی پیدا کرده و با نام پوکه معدنی شناخته می شود.

 

هنگامی که پوکه معدنی کشف شد؛ استخراج کنندگان را حیرت زده کرد! چرا که سنگی را پیدا کردند که اصیل ترین ویژگی سنگ، یعنی سنگین بودن و چگالی بالای آن را، نقض می کرد. ماده ای متخلل باوزنی بسیار پایین و استحکامی بسیار زیاد و همچنین بسیاری ویژگی های کاربردی دیگر که باعث محبوبیت و استفاده روز افزون این سنگ می شد.

 

هم اکنون؛ همانگونه که به احتمال زیاد دیده اید؛ این روز ها در ساختمان سازی و انواع پروژه های ساخت و ساز؛ از پوکه معدنی استفاده می کنند.

 

معدنی بودن پوکه به دلیل مواد معدنی زیادی است که داخل این سنگ محبوس شده اند و کاربرد این سنگ معدنی را در پروژه های کشاورزی نیز، پر رنگ کرده است.

 

پوکه معدنی,پوکه معدنی چیست,خرید پوکه معدنی

 پوکه معدنی

 

سنگ پوکه معدنی که تخلخل روی آن کاملا مشخص است

 

ویژگی های پوکه معدنی

ویژگی های خاص پوکه معدنی باعث می شود به عنوان یک ماده معدنی پرکاربرد برای پیمانکاران و کشاورزان شناخته شود. از مهم ترین ویژگی های پوکه معدنی شامل؛ غیرقابل احتراق بودن، رسانایی ضعیف، استحکام بالا، وزن سبک، عایق بسیار خوب در برابر گرما، سرما و صدا، مقاوم در برابر رطوبت و غنی بودن از مواد معدنی، می باشد و باید گفت پوکه معدنی یکی از شگفت انگیز ترین و پر کاربرد ترین سنگ های جهان به شمار می رود.

 

انواع پوکه معدنی

پوکه معدنی به دودسته ساختمانی و صنعتی تقسیم می شود.

 

پوکه ساختمانی:

پوکه ساختمانی همان گداخته های آتشفشانی و در رنگ های سفید و خاکستری است و در انواع پوکه عدسی، پوکه بادامی، پوکه فندقی، پوکه ماسه ای، پوکه نخودی و سنگ پا در بازار یافت می شود. پوکه ساختمانی به صورت طبیعی و از دل آتش فشان ها بیرون می آید و استخراج آن نیز در محلی مجاور یا نزدیکی آتش فشان می باشد. مناطقی که کوه های فعال داشته اند؛ اغلب از این پوکه معدنی استفاده می کنند؛ چرا که فراوانی پوکه ساختمانی در این مناطق بسیار زیاد است. 

 

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که قبل از استخراج پوکه معدنی ، باید مروبیت آن نیز تست شود! چرا که پوکه های معدنی نیز وجود دارند که پروسه تشکیل آنها ناقص بوده و از استاندارد های پوکه معدنی ساختمانی برخوردار نمی باشند.

 

پوکه معدنی از نوع ساختمانی که برای ساخت سازه ها و بتن های مصرفی جهت ساختمان سازی استفاده می شود و می توان از پوکه فندقی و بادامینیز نام برد

 

پوکه معدنی,پوکه معدنی چیست,خرید پوکه معدنی

سفارش پوکه معدنی

 

پوکه صنعتی:

این پوکه محصول کارخانه ای است. پس از صاف کردن خاک رس و ترکیب کردن آن با آب، ورز داده می شود و در کوره  تحت گرمای مناسب، خشک می شود. پوکه صنعتی وزن کم، عایق صدا و قساد ناپذیر است، یعنی تقریبا شباهت زیادی به پوکه معدنی ساختمانی دارد، اما سطی صاف تر و مواد معدنی کمتری نسبت به پوکه طبیعی دارد.

 

همانگونه که گفتیم پوکه صنعتی، محصول کارخانه ای می باشد؛ در نتیجه نیازی به استخراج از کوه های آتش فشانی ندارد، این مورد باعث کاهش هزینه های استخراج و حمل پوکه می شود، در نتیجه تولید پوکه معدنی صنعتی، نسبت به پوکه معدنی ساختمانی، کم هزینه تر است.

 

نوعی پوکه معدنی که به صورت طبیعی از آتشفشان ها بیرون نیامده است بلکه توسط انسان و در کارخانه ها به صورت صنعتی ایجاد شده است

پوکه معدنی,پوکه معدنی چیست,خرید پوکه معدنی

انواع پوکه معدنی

 

کاربرد پوکه معدنی

پوکه معدنی به دلیل ویژگی های خاص خود کاربرد های بسیاری دارد. از مهم ترین کاربردهای آن می توان به صنعت بتن سازی، قلمه زنی، ساخت سد، عایق بندی(صدا و حرارت)، صنعت پزشکی، ریشه زنی، کشاورزی و افزایش رشد گیاهان، نساجی، تصفیه خانه ها، جایگزین مناسب برخی کود های شیمیایی، لوازم آرایشی بهداشتی، حفظ کیفیت خاک و … اشاره کرد. از جمله کاربرد های دیگر پوکه معدنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

– شیب بندی کف و سقف ساختمان ها

– کاهش وزن سازه های ایجاد شده

– برای حفظ و ایمن سازی ساازه ها

– برای ساخت آبنماهای مصنوعی

– در مقاوم و عایق سازی قصمت های پر سر و صدای ساختمان

– موارد استفاده از پوکه

 

پوکه یک سنگ طبیعی است که کاربردهای عملی زیادی دارد. می توان از آن در اندازه های بزرگ یا خیلی کوچک استفاده کرد. در حالی که بسیاری از پوکه های استخراج شده در مصالح ساختمانی استفاده می شود، از آن به عنوان ماده ساینده در تمیز کردن لوازم و مصارف شخصی نیز استفاده می شود.

 

پوکه معدنی,پوکه معدنی چیست,خرید پوکه معدنی

پومیس یا پوکه معدنی

 

نحوه شکل گیری پوکه معدنی

پومیس یا پوکه معدنی سنگی آتشفشانی است؛ هنگامی که گدازه هایی با آب و گاز زیاد تشکیل می شوند و به سوی سطح زمین روانه شده و از آتشفشان فوران می کنند؛ ماده معدنی سبک و سنگی در نتیجه خنک شدن و سخت شدن گدازه ها شکل می گیرد؛ صخره های شکم مملو از حباب های گازی! که وزنی کم به جهت حبس گازها در آن، دارند.

 

پوکه معدنی از فوران آتش فشان ها شکل گرفته و به وجود می آید- تصویر آثار باقیمانده از یک آتشفشان و منابع زیاد پوکه معدنی

 

منابع پوکه معدنی (پومیس) و تفاوت آن با pumicite

پومیس معمولاً؛ سرشار از سیلیس و میزان آهن و منیزیم کم است. پومیس به اندازه کافی سبک است که بتواند روی آب شناور شود اما در اثر نفوذ آب در آن، غرق می شود. اصطلاح “پومیس” یا پوکه معدنی، معمولاً به سنگهای بزرگ اشاره دارد. pumicite نسخه ای ریز دانه از پومیس است؛ که در صورت وجود سطح بالاتر گاز، تشکیل می شود (تخلخل بیشتر و وزن کمتری دارد).

 

پوکه در چه مناطقی استخراج می شود؟

پومیس بیشتر در مناطقی با کوه های آتشفشانی یافت می شود، زیرا نوعی سنگ آتشفشانی می باشد. در حال حاضر، پنجاه کشور در سراسر جهان پوکه معدنی استخراج می کنند. بزرگترین آن ایتالیا است و پس از آن شیلی، یونان، ترکیه، ایالات متحده، اسپانیا و ایران قرار دارند. در ایران بیشتر پومیس در معدن های قروه استخراج و توزیع می شود

 

در چه مواردی از پوکه معدنی استفاده می شود؟

تقریباً سه چهارم از حجم استخراج شده پوکه معدنی و پوکه صنعتی که به صورت کارخانه ای ایجاد می شود؛ در مصالح ساختمانی سبک مانند بلوک بتونی و بتن خام استفاده می شود. درصد کمتر پوکه؛ در باغبانی، کف، سقف، محوطه سازی و ساخت مواد ساینده استفاده می شود. استفاده های دیگر آن در خرد کردن و صیقل دادن شیشه و همچنین تمیز کردن و تهیه برخی انواع  فلز می باشد.

 

استفاده های شخصی

پوکه معدنی به عنوان مواد ساینده در صابون و پاک کننده ها، به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از نرمترین ساینده های روی زمین محسوب می شود. پومیس برای استفاده شخصی بی خطر است! زیرا یک ماده معدنی طبیعی و غیر سمی است. می توان از آن برای از بین بردن دانه و خاک و همچنین لایه برداری پوست استفاده کرد. از پومیس نیز به شکل سنگ طبیعی خود؛ برای از بین بردن پوست مرده روی پا و دست استفاده می شود.

 

لیست قیمت پوکه معدنی

کنجکاوی در رابطه با قیمت این محصول فوق العاده امری طبیعی و حق شماست، البته در این اوضاع نوسانات شدید قیمت ها؛ ما نمی توان یک قیمت ثابت را در اینجا ثبت کنیم، اما می توانید هر لحظه و هر زمان با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید ( شماره هایی که در انتهای صفحه آمده است) و اطلاعات خرید و لیست قیمت پوکه معدنی را به صورت کاملا منصفانه و واقعی، دریافت فرمایید. لیست قیمت پوکه معدنی منتشلو در زیر آمده است:

 

پوکه معدنی,پوکه معدنی چیست,خرید پوکه معدنی

لیست قیمت پوکه معدنی

 

​خرید پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی قروه کردستان، به عنوان بهترین پوکه معدنی در ایران شناخته می شود. استحکام و مقاومت پوکه قروه کردستان و وزن سبک تر آن باعث شده است؛ پوکه معدنی قروه به عنوان بهترین و پرکاربرد ترین پوکه، شناخته شود. شرکت استخراج و توزیع پوکه معدنی منتشلو؛ برای خدمت رسانی به تمام نقاط ایران و فروش انواع پوکه معدنی و ارسال در سریع ترین زمان، آماده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا