ورزشی

واکنش تند شهرخودرو به موضوع ارزش افزوده

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، مقصود خدایی در واکنش به صحبت‌های رئیس هیأت فوتبال خراسان رضوی در خصوص ارزش افزوده باشگاه شهرخودرو برای مدیران این تیم، اظهار کرد: ابتدا باید بگویم که من واقعا نمی‌فهمم در فاصله کمتر از دو هفته به شروع لیگ، این چه اظهارات نامتعارف و عجیبی است که از جانب متولی فوتبال خراسان مطرح می‌شود! جایی که خودش را متولی استان می‌داند، به عوض حمایت از تیم این استان با نقاب کدخدامنشی شروع به سهم‌خواهی از موفقیت‌ها می‌کند و تمرکز نماینده افتخارآفرین خراسان بزرگ را با حرف‌هایی از جنس فرافکنی در آستانه لیگ به هم می‌ریزد.

 

او ادامه داد: متاسفانه امروز شهرخودرو پس از اردوی آماده‌سازی خوب خود در تهران، به جای تمرکز برای شروع پرقدرت برای لیگ باید پاسخ کسانی را بدهد که با وجود دغدغه مسؤولیت‌شان در رتق و فتق مشکلات نماینده فوتبال استان، با حرف‎های غیر فوتبالی تیشه به ریشه نماینده فوتبال استان خودشان می‌زنند؛ کسانی که یک ریال حاضر به هزینه از جیب‌شان نیستند و حالا کسی که برای تیم شهرشان هزینه می‌کند را متهم به ارزش افزوده می‌کنند.

 

عضو هیأت مدیره باشگاه شهرخودرو خراسان اضافه کرد: آقای اصولی حتما فراموش کرده‌اند که پدیده‌ای که تحویل شهرخودرو شد، به لطف مدیریت سالیان دراز هیأت فوتبال خراسان با ۵۰ سال قدمت محترم فوتبالش، متاسفانه چیزی جز یک تکه کاغذ با حدود ۴۰ و چند میلیارد بدهی نبود؛ نه ساختمانی، نه زمین تمرینی و نه چیز دیگری که حالا پس از راهیابی تیم به آسیا و افتخارآفرینی آن در بالای جدول، دوستان در موفقیت‌هایش ارزش افزوده‌شناسی می‌کنند.

 

خدایی یادآور شد: مجموعه شهرخودرو خراسان به‌عنوان یک بخش اقتصادی وارد این استان شد و می‌توانست همچون دیگر بخش‌های اقتصادی اکنون بدون هیاهو فقط کارش را بکند، اما خادمی شهر امام رضا(ع) را بی‌منت پذیرفت و امتیاز پدیده‌ای پُر از بدهی را خرید که به واسطه تمام مشکلات از سوی مدیران وقت مجموعه‌اش طرد می‌شد.

 

او تاکید کرد: شهرخودرو بی‌منت وارد فوتبال خراسان شد و بی‌منت افتخارات آن را نصیب استان خراسان و هواداران عزیزش کرد، اما امروز با منت کسانی مواجه شده که ظاهرا ذهن فراموش کاری نسبت به گذشته دارند و خیلی چیزها را از یاد برده‌اند. به صراحت عرض می‌کنم که این تیم همین الان هم متعلق به مردم مشهدالرضا(ع) است و اگر نفر بهتری را نسبت به شهرخودرو سراغ دارند، بسم‌الله.

 

عضو هیأت مدیره باشگاه شهرخودرو با بیان اینکه ای‌کاش فوتبال، دست فوتبالی‌ها اداره می‌شد، ابراز کرد: متاسفانه دوستان با این طرز فکر مسموم و غیر فوتبالی، تیم‌هایی چون ابومسلم و پیام را به جایی بردند که امروز کمتر اسمی از آنها شنیده می‌شود. همان ۵۰ سال سابقه‌ای که اسمش را می‌آورند، خودشان خاک کرده‌اند و متاسفانه با همین افکار هم شرایط را به گونه‌ای در پیش گرفته‌اند که ۱۰۰ سال دیگر هم فوتبال خراسان بدون کوچکترین زیرساختی باقی خواهد ماند.

 

خدایی تصریح کرد: وقتی تفکر شما این است که مدیریت فوتبال یک ارزش افزوده است، همین می‌شود که حمایت از بخش خصوصی در حد شعار باقی‌مانده و شما از فروش یک زمین تمرینی ساده که باز برای فوتبال همین استان باقی می‌ماند، دریغ می‌کنید چون شاید بعدها بگویند این زمین را فلان مدیر باشگاه برای این شهر گرفت؟!

 

عضو هیأت مدیره باشگاه شهرخودرو با بیان اینکه هواداران فوتبال خراسان بدانند که این تیم تک و تنها است، عنوان کرد: وقتی تیم استان خراسان برای یک بازی دوستانه در شهر خودش باید ۶۰ میلیون پول اجاره زمین بپردازد، وقتی ۳ درصد هزینه انتقال بازیکن را باید در فدراسیون فوتبال و ۳ درصد را باز در هیات فوتبال همین استان باید بپردازد، وقتی تمام کمک مدیریت شهری به شهرخودرو تاکنون فقط یک و نیم میلیارد به خاطر صعود به لیگ قهرمانان آسیا در اسفند ماه ۹۸ بوده و وقتی تمام درخواست مالک باشگاه، فروش یک زمین تمرینی به شهرخودرو، برای تیم همین استان است که همین‌جا هم می‌ماند، عملیاتی نمی‌شود، مظلومیت و تنها بودن شهرخودرو بیش از پیش علنی می‌شود.

 

او یادآور شد: شهرخودرو در چند وقت اخیر اگر بیشترین بازیکنان بومی تاریخ این تیم از زمان پدیده را نداشته، کمتر از آن هم نداشته و اکثرا سکوی پرتاب بازیکنان جوانی شده که در دوران پدیده پشت خط مانده بودند و اکنون نیز بازیکنان مستعد بومی در تیم‌های پایه‌ای و بزرگسال خود دارد. ضمن اینکه هر سرمربی‌ای حق دارد در مورد کادر و بازیکنانش تصمیم‌گیری کند و انتقادی نیست؛ مثل اینکه الان انتقاد شود که آقای اصولی چرا دبیرت را فلان نفر گذشته‌ای؟

عضو هیأت مدیره باشگاه شهرخودرو اضافه کرد: این گونه صحبت کردن در مورد شهرخودرو و مالک آن که در این شرایط اقتصادی سخت از جیب خرج می‌کند، انصاف نیست و امیدواریم عزیزانی که در روز انتخابات هیأت فوتبال تلفن مالک باشگاه را برای گرفتن رای سوزانده بودند، امروز هم زنگ بزنند و از مشکلات و احوالات ایشان بپرسند. از اینکه مدیرکل ورزش و جوانان استان در بازی تمرینی تیم شهرخودرو حاضر می‌شود، خوشحال شدیم چراکه قطعا با یک حمایت کوچک ولو معنوی از شهرخودرو هم می‌توان مفید واقع شد تا مصاحبه‌هایی که تمرکز نماینده استان خراسان را در آستانه لیگ برهم بریزد. تیمداری شهرخودرو در شهر امام رضا(ع) یک افتخار برای این مجموعه  است و به آن می‌بالد و هیچ منتی بر دیگران نداشته و ندارد.

 

او ادامه داد: هواداران پرشور مشهدی فهیم بوده و با مرور آنچه به فوتبال خراسان گذشته همه چیز را خود تشخیص می‌دهند. آنها باور دارند که با افتخار، با صلابت و استوار این تیم را سالیان سال قطب اصلی فوتبال کشور معرفی کرده و حفظش می‌کنیم. با عشق بی‌پایانی که از آقای حمیداوی سراغ دارم، تا جامی برای خراسان کبیر کسب نکنند، دست‌بردار نیستند و مجموعه هیأت مدیره شهرخودرو تا تحقق این مهم دست از همراهی ایشان بر نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا