ورزشی

واکنش آسپیلیکوئتا به جنجال VAR بازی چلسی

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1715443/50

زمان: 10:32  
1399/08/04

بازدید: 9,624

سزار آسپیلیکوئتا ستاره چلسی می‌گوید باورش نمی‌شود که خطایی که هری مگوایر کاپیتان یونایتد بر روی او انجام داده توسط داور پنالتی اعلام نشده است.

به گزارش “آلانه”، آسپیلیکوئتا ستاره چلسی که صحنه درگیری او با هری مگوایر کاپیتان منچستریونایتد در محوطه جریمه این تیم خبرساز شده در پایان بازی دیروز چلسی و منچستریونایتد گفت از اینکه داور خطایی اینقدر واضح روی او را پنالتی نگرفت بهت‌زده است و هنوز باورش نمی‌شود که داور مرتکب چنین اشتباهی شده باشد.

 

 

در جریان بازی دو تیم که در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید مگوایر در درون محوطه جریمه یونایتد در حالی کاپیتان چلسی را نقش زمین کرد که در تصاویر مشخص بود مگوایر دست خود را دور گردن آسپیلیکوئتا حلقه کرده و او را در حرکتی شبیه به کشتی به زمین می اندازد. با وجود اعتراض شدید چلسی داور حتی بعد از بررسی صحنه توسط VAR حکم به پنالتی نداد و این اتفاق جنجال زیادی به راه انداخت.

 

آسپیلیکوئتا اما در پایان بازی معتقد بود وقتی تیم VAR تشخیص نداده که آن صحنه می‌تواند پنالتی باشد داور به دلیل حساس بودن وضعیت باید خودش شخصاً صحنه را از مانیتور کنار زمین بررسی می کرد و سپس تصمیم می‌گرفت.

 

 

آسپیلیکوئتا در پایان بازی گفت: ” بله من در آن لحظه حس کردم که روی من خطا شده. حس کردم دست او دور گردن و روی شانه‌های من قرار گرفت. داور می‌تواند در این جور موارد تصمیم بگیرد به خصوص وقتی VAR هم برای کمک وجود دارد. البته تصمیم دشواری بود ولی من اگر بودم داور را تشویق می کردم که صحنه را از مانیتور کنار زمین نگاه کند. هدف VAR کمک کردن به داور در چنین لحظاتی است پس چرا نخواستند 20 ثانیه وقت بگذارند و ماجرا را بررسی کنند؟ در فوتبال برخورد اتفاق می افتد و من نمی گویم همه برخوردها پنالتی هستند. نه اصلاً. ولی ما همه باید دست به دست هم بدهیم تا فوتبال را ارتقا دهیم و وضعیتش را بهتر کنیم”.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا