سیاسی

شهردار تهران با حجت الاسلام سید حسن خمینی دیدار و گفت‌وگو کرد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، پیروز حناچی شهردار تهران به همراه چند تن از معاونان خود با حضور در جماران، با حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار و تولیت حرم حضرت امام خمینی (ره) دیدار کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی ضمن تقدیر از مدیران سابق شهرداری و ادوار مختلف شورای شهر، حناچی را از برترین کارشناسان مدیریت شهری در کشور دانست و خدمات انجام شده در دوره فعلی شهرداری را علی رغم مضیقه‌های موجود، ستود.

وی با تحسین رویکرد شهرداری در کیفی کردن خدمات شهری اظهار امیدواری کرد که این نگاه در مدیریت شهری ادامه یابد و شهرداری بتواند با خدمت‌رسانی منطقه محور رضایت‌مندی بیشتری را برای مردم فراهم آورد.

حجت الاسلام سید حسن خمینی همچنین گفت: سنگین بودن سازمان اداری شهرداری بی‌شک مانع بزرگی پیش روی هر مدیریت مسئولی است، ولی باید ضمن حفظ حقوق تک تک کارمندان سازمان شهری را را چالاک‌تر کرد.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری قطب فرهنگی شهر هم هست، یادآور شد: شهرداری باید تلاش کند تا فرهنگ صحیح زندگی در میان مردم جاری شود و در این زمینه حرکت آقای حناچی در ترویج «سه شنبه‌های بدون خودرو» بسیار ستودنی است.

تولیت حرم حضرت امام خمینی (ره) در همین زمینه، با اشاره به رقم ۰/۹ درصدی سهم دوچرخه در حمل و نقل شهری تهران، بر گسترش مسیر‌های دوچرخه و نیز پیاده رو در شهر تهران تأکید کرد.

وی ادامه داد: مردم باید خدمات را در زندگی خود احساس کنند و این مهم با بردن خدمت رسانی به مناطق کوچک و محله‌های شهر بهتر احساس می‌شود.

حجت الاسلام سید حسن خمینی گفت: شهر با هسته‌ای به نام «محله» تعریف می‌شود و می‌توان در شهری به وسعت تهران هویت محله‌ها را باز آفرینی کرد و در مناطق تازه ساز به پیدایش سلول‌های محلی اقدام کرد. شهروند بدون داشتن محله و همسایه‌ای که با یکدیگر هم درد باشند صرفا جایی برای خوابیدن دارد و از همین رو، آنچه که شهر را به محلی برای زندگی تبدیل می‌کند هویت محلی هر شهر است.

وی با اشاره به برخی آمار و اطلاعات ارائه شده در جلسه در خصوص ساخت مسکن و عوارض آن در شهر تهران، گفت: اقدام خوب شورای شهر در ممانعت از فروش شهر به هر قیمت و چشم بستن بر درآمد‌های هنگفت آن بسیار ارزشمند است.

در این دیدار پیروز حناچی شهردار تهران ضمن بیان گزارشی از خدمات شهرداری در حوزه هوشمندسازی شهر تهران، حمل و نقل شهری، مسکن و شهرسازی، فضای سبز و…، بر اولویت داشتن حرکت در جهت اجرای طرح تفصیلی تهران تأکید کرد.

همچنین چند تن از معاونان شهردار نیز گزارش‌هایی را از اقدامات تخصصی انجام شده در این حوزه ارائه دادند.

در پایان این دیدار، حناچی و معاونان از اتاق ملاقات‌های امام، حسینیه جماران و اتاق محل بستری امام در بیمارستان قلب بقیه الله (عج) جماران بازدید کردند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا