ورزشی

راموس؛ گلادیاتورِ پیروز در سرزمین کاتالان

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، رئال مادرید هرگاه به منجی نیاز دارد نگاهش به سرخیو راموس معطوف می‌شود. کاپیتان رئال همین حالا یکی از اسطوره‌های این تیم است و هر چه زمان می‌گذرد شمایل او در رئال بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود.

 

 

راموس که فصل گذشته در جریان قهرمانی رئال مادرید چه در دفاع و چه در حمله و گلزنی برای تیمش بسیار تاثیرگذار بود دیروز بار دیگر در قامت یک منجی به کمک تیمش آمد. او در حالیکه نتیجه بازی با تساوی 1-1 دنبال می شد یک پنالتی کلیدی را به گل تبدیل کرد تا رئال پیش افتاده و در نهایت 3-1 به پیروزی برسد.

 

لوس بلانکوس در حالی به ال کلاسیکو قدم گذاشته بود که در آستانه یک بحران کامل قرار داشت. بحرانی ناشی از دو شکست پیاپی مقابل کادیز و شاختار دونتسک کرونازده. تا جایی که رسانه های اسپانیایی مدعی بودند در صورت شکست رئال مقابل کاتالانها زین الدین زیدان شغول خود را در این تیم از دست خواهد داد.

 

راموس در لیگ قهرمانان به دلیل مصدومیت بازی مقابل شاختار را از دست داد و درحالیکه خط دفاعی لوس بلانکوس در همان 13 دقیقه ابتدایی سه بار باز شد‌، راموس چاره ای نداشت جز اینکه از روی سکوها شاهد وضعیت بسیار بد خط دفاعی‌اش باشد. برای همین بود که وقتی مشخص شد راموس قصد دارد با بی اعتنایی به ضربه ای که به زانویش خورده و با تحمل درد در کلاسیکو به میدان برود کمتر کسی از این بابت متعجب شد.

 

زین‌الدین زیدان پیش از بازی دیروز با ابراز خوشحالی و قدردانی از تصمیم راموس گفت: ” راموس با ما خواهد بود. او رهبر ما است”. رئالِ راموس هرگز سه بازی پیاپی را نباخته بود و راموس می خواست مطمئن شود که این اتفاق در نوکمپ برای تیم محبوبش نخواهد افتاد.

 

در شروع بازی فده والورده در دقیقه 5 دروازه بارسا را باز کرد و آنسو فاتی مهمترین پدیده این روزهای بارسلونا سه دقیقه بعد گل او را پاسخ داد. اما ال‌کلاسیکو با اینکه آتشین آغاز شده بود در دقایق بعدی ضرباهنگ آهسته تری پیدا کرد و بازیکنان قدیمی و کهنه کار دو تیم سعی کردند سرعت و ریتم بازی را تحت کنترل در بیاورند.

 

 

راموس به عنوان استاد کنترل بازی و متخصص اعمال فشار روانی بر حریف بار دیگر کارش را استادانه انجام داد و موفق شد روند حرکتی بارسا بعد از گل فاتی را کنترل کند. او در یک لحظه با هوشمندی برای جلوگیری از حرکت سرجینیو دست در محوطه جریمه رئال از پشتش استفاده کرد و البته موفق شد تیم داوری را به این نتیجه برساند که خطایی انجام نداده است.

 

بعد از شکستی که در آن عملاً خبری از ستاره‌های بزرگ و قدیمی بارسا مثل لیون مسی، پیکه و بوسکتس نبود در کنار زمین هم نمی شد آنها را در حال مصاحبه با خبرنگاران پیدا کرد. شخصیت و قهرمان اصلی بازی بدون شک سرخیو راموس بود و این برای هواداران بارسا یکی از بدترین خبرهایی ممکن در ال کلاسیکو بود. راموس در تاریخ اخیر ال کلاسیکو آنقدر به بارسا ضربه وارد کرده که به یکی از منفورترین بازیکنان فوتبال نزد هواداران این تیم تبدیل شده است.

 

راموس در جریان بازی با یک همکاری فوق العاده با کاسمیرو دیگر ستاره کارکشته رئال موفق شد کاری کند که ستاره‌های مثل پدری و کوتینیو کمترین اثرگذاری را بر بازی داشته باشند. ولی با اینکه راموس با هوش دفاعی بالا بارسا را آزار داد او در سوی دیگر زمین یعنی در مقابل دروازه بارسا هم مهمترین بازیکن رئال بود.

 

وقتی لنگله به شکلی احمقانه پیراهن راموس را در محوطه جریمه کشید از نظر قانونی یک خطا اتفاق افتاده بود ولی راموس این برخورد را به شکلی اغراق آمیز به نمایش گذاشت تا مطمئن شود یک پنالتی از تیم داوری خواهد گرفت.

 

وقتی راموس پشت توپ ایستاد نتو سنگربان بارسا که می دانست راموس علاقه زیادی به زدن ضربات چیپ یا پاننکا دارد بیشتر از همیشه منتظر ماند تا دیرتر شیرجه برود اما راموس توپ را در گوشه سمت راست دروازه او به تور چسباند.

 

 

این پنجمین گل راموس در تاریخ ال کلاسیکو بود و باعث شد در این بازی تاریخی حالا با مربی جدید بارسا رونالد کومان از نظر تعداد گلها برابر باشد.

 

بعد از به ثمر رسیدن گل سوم رئال توسط لوکا مودریچ نگاه لیونل مسی و صورت مصمم راموس به خوبی نشان می داد که کدام کاپیتان در ال کلاسیکو روز خوبی داشته و موفق شده به عنوان رهبری واقعی یک پیروزی مهم برای تیمش بدست بیاورد. مسی حالا 900 روز است که موفق نشده مقابل رئال گلزنی کند. مسی در بازی دیروز تنها یک بار به گلزنی نزدیک شد که آن هم در حضور راموس اتفاق افتاد. مسی در نیمه اول موفق شد در یک صحنه از راموس عبور کند ولی در غلبه بر تیبو کورتوا ناکام ماند.

 

 

با اینکه راموس در آن نبرد تن به تن شکست خورد ولی بهترین سرباز رئال مادرید، کاپیتان و رهبر تیم و اسطوره‌اش در ال کلاسیکو یک بار دیگر باعث شد شاگردان زین الدین زیدان در این نبرد به پیروزی برسند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا