ورزشی

گل سال؛ جایزه پوشکاش به سرقت رفت!

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، بهترین گل بازی‌های دیشب لیگ اروپا، در اولین شب فصل جدید این تورنمنت، بدون شک گلی بود که توسط کمار روفی ستاره رنجرز اسکاتلند وارد دروازه استاندارد لیژ شد.

 

 

دو تیم به میزبانی استاندارد لیژ در بلژیک به مصاف هم رفته بودند و در حالیکه تا دقیقه 90+2 نتیجه بازی 1-0 به سود رنجرز بود، کمار روفی روی خط میانی زمین صاحب توپ شد و ناگهان تصمیم گرفت آخرین فرصت تیمش را با یک شوت سنگین بیازماید.

 

 

روفی که پیشتر سابقه بازی در بلژیک را داشته و مدتی با پیراهن اندرلخت به میدان می رفت در آخرین ثانیه های وقت تلف شده توپ را بدست آورد، در میانه میدان از میان سه مدافع جلوکشیده استاندارد لیژ گذشت و درست از روی خط میانه زمین به سمت دروازه حریف شوت کرد.

 

 

شوت سنگین او به سمت دروازه به پرواز درآمد و از بالای سر دروازه بان لیژ که از دروازه اش بیرون آمده بود گذشت.

 

بعد از پایان بازی فاصله نقطه شوت کمار روفی تا دروازه استاندارد لیژ محاسبه شده و مشخص شد او از فاصله 49.9 متری دروازه حریف را باز کرده است. به این ترتیب یک رکورد جدید به نام ستاره رنجرز ثبت شد. حالا رکورد بیشترین فاصله شلیک توپ برای باز کردن دروازه حریفان در تاریخ لیگ اروپا در اختیار او قرار دارد.

 

گل روفی از فاصله 49.9 متری رکورددار لیگ اروپا شد

 

گل استثنایی کمار روفی واکنشهای زیادی برانگیخته است. درو مک‌اینتایر ستاره کشتی کچ که هوادار سرسخت رنجرز است از اولین کسانی بود که به گل استثنایی روفی واکنش نشان داد.

 

واکنش ستاره کشتی کچ هوادار رنجرز به گل استثنایی روفی

 

 

حرکت قبل از شوت خوب بود‌، شوت آخر استثنایی بود.

 

 

خدا می داند امشب چند بار این صحنه را تماشا خواهم کرد!

 

 

دروازه‌بان حریف تنها یک واکنش ممکن داشت: هیچ کاری از دستم ساخته نیست.

 

 

این زیباترین گل تورنمنت است. دیگر نیازی به رای‌گیری نیست.

 

 

رنجرز با هدایت استیون جرارد فصل گذشته در لیگ اروپا عملکرد خوبی داشت و امسال هم امید زیادی به این رقابتها دارد. رنجرز سال گذشته تا مرحله یک هشتم پیش رفت اما با شکست در مقابل لورکوزن حذف شد. شاگردان استیون جرارد در این فصل هم سه مرحله مقدماتی رقابتها را با اقتدار به پایان بردند و در نهایت با شکست دادن گالاتاسارای ترکیه به مرحله گروهی لیگ اروپا رسیدند.

 

رنجرز در این گروه لیگ اروپا با بنفیکا، لخ پوزنان لهستان و استاندارد لیژ همگروه است. رنجرز در لیگ اسکاتلند هم وضعیت خوبی دارد و تا اینجا شکست نخورده. شاگردان جرارد هفته گذشته حریف تاریخی شان سلتیک را شکست دادند.

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا