ورزشی

گفتگو با سعید آقایی؛ محل زندگی عجیب ستاره پرسپولیس

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، سعید آقایی مدافع چپ ملی پوش تیم پرسپولیس که عملکرد درخشانی در لیگ قهرمانان آسیا داشت، با حضور در استودیوی آنتن مصاحبه مفصلی را انجام داد و به سوالات در خصوص وضعیت خود و همچنین انتخابش در نقل و انتقالات تابستانی پاسخ داده است. او می‌گوید پیش از انتقال به پرسپولیس نیز به این تیم علاقه داشت و با رد پیشنهادهای چند برابری به جمع سرخ ها ملحق شده است. آقایی همچنین از فراز و نشیب های فوتبالش صحبت کرد. و گفتگوی او را در ادامه می‌خوانید:

 

از تمرینات دور بودم اما آماده شدم
خدا را شکر یک شروع فوق العاده داشتیم. در روزهای ابتدایی از نظر بدنی زیاد شرایط خوبی نداشتم اما کم کم به شرایط رسیدم. بعد از پایان لیگ 12 روز از تمرینات دور بودم اما شرایط در ادامه خوب شد.

 

فکر نمی‌کردیم به فینال برویم
روزی که به تیم اضافه شدم جوی که بود همه درباره حضور در فینال صحبت می کردند. من اما از نظر ذهنی در شرایطی بودم که نتوانستم قبول کنم. حتی وقتی آقای گلمحمدی گفتند ما باید به فینال برسیم و آخرین تیم دوحه را ترک کنیم، این ذهنیت در من شکل نگرفته بود‌. اما رفته رفته توانستم خودم را از نظر فکری بالاتر ببرم و وقتی اولین بازی را بردیم گفتم تا فینال می رویم. ما زحمت کشیدیم و خوشبختانه تا فینال رفتیم. بازی اول برایم خیلی سخت بود. وقتی اولین بازی‌ات در پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا باشد واقعا سخت است. از نظر بدنی هم عقب بودم و خیلی سخت بود و اذیت شدم.

 

از حضور در پرسپولیس هدف دیگری داشتم
مهم نبود. من روزی که آمدم به پرسپولیس می توانم دو برابر قراردادم که از پرسپولیس گرفتم را بگیرم. منتی نیست و من هدف دیگری داشتم. دوست داشتم جای بزرگ را تجربه کنم. جایی پر هوادار و خوشبختانه توانستم خوب شروع کنم و امیدوارم ادامه داشته باشد. با خود آقایحیی برای حضور در پرسپولیس صحبت کردم. ایشان فقط از بزرگی پرسپولیس گفتند. همانجا تصمیم گرفتم بیایم و خودم را ثابت کنم و بهترین عملکرد را داشته باشم.

 

اینجا فقط باید برنده باشی
در تیم های بزرگی بودم و تجربه بازی در تیم های پرهوادار را داشتم. روز اول فکر کردم راحت است. وقتی جو را دیدم اما متوجه شدم اینجا متفاوت است. جایی که همیشه باید برنده باشی و اولویت اول تا سوم فقط برد است. فقط باید برنده باشی و دل هواداران را شاد کنی. خوشبختانه خودم را از نظر فکری به شرایط خوبی رساندم تا توانستم بازی کنم.

 

پیشنهاد خوبی از سپاهان و استقلال داشتم
آقای سعادتمند هم به من زنگ زدند، اما دو بازی به پایان فصل مانده تصمیمم را گرفته بودم و می خواستم در پرسپولیس باشم. تیم های دیگری هم بودند که پیشنهاد دو برابر داده بودند. سپاهان مبلغ خوبی می‌داد. از مسوولان سپاهان که در این سه فصل حمایتم کردند تشکر می کنم.

 

ارتباط با هواداران بعد از هجمه‌ها
روز اول که قرارداد بستم می دانستم شرایط برایم سخت خواهد بود. با خودم کنار آمدم که هر اتفاقی بیفتد باید بجنگم و زحمت بکشم تا شرایط را بهتر کنم. فقط باید با بازی خوب این شرایط را درست کنم. با مصاحبه و حرف زدن نمی شد و تلاش کردم. فعلا 6-5 بازی خوب بودم و انشاالله با شروع لیگ بهتر هم خواهم بود تا هواداران را راضی کنم. مطمئنا بهتر خواهم شد. تازه آمده بودم و شاید 30 روز بود که با تیم بودم و از نظر بدنی شاید 70 درصد خودم بودم. هدف‌های زیادی دارم که به آن برسم، قهرمانی لیگ و جام حذفی که برای پرسپولیسی‌ها عادی شده و ما هم تلاش خواهیم کرد تا دوباره این اتفاق بیفتد. هدف های شخصی دارم که مطمئنا می خواهم پاس گل زیادی بدهم و امیدوارم امسال بیشتر پاس گل بدهم.

 

 

 

می‌توانستم پول بیشتری بگیرم اما…
من نزدیک به هشت فصل بازی کردم و فقط یک قهرمانی جام حذفی داشتم. روزی که این تصمیم را گرفتم از نظر مالی فکر نمی کردم و فقط می خواستم افتخار کسب کنم. خدا را شکر فینال آسیا را گرفتیم و انشاالله که قهرمان شویم. در لیگ هم باید با قدرت استارت بزنیم و انشاالله بتوانیم جام های زیادی بگیریم. موردتوجه بودن در پرسپولیس 10 برابر دیگر تیم ها است. این مورد توجه بودن اوایل خیلی شیرین است اما رفته رفته می بینی که وظیفه ات سنگین تر است و باید همیشه برنده باشی.

 

کار سخت پرسپولیس در فینال
سه بازیکن خوب مان محروم هستند و البته امیدوارم کار عیسی هم درست شود. با آقاشجاع هم خیلی رفیق هستم. در نهایت اما این بازی 90 دقیقه است. این بازی فینال نیست و برای ما جنگ است و انشاالله برویم و بجنگیم خیلی بالاتر از توان و به هدف تاریخی خودمان برسیم و با جام برگردیم.

 

واقعا به پرسپولیس علاقه داشتم
من قبلا کری را دوست داشتم اما یک سالی است که تصمیم گرفتم هر کری را با عملکردم نشان دهم. زمانی که برای این کار می گذارم را باید در تمرین و تلاش و نتیجه خوب آن را نشان دهم. من الان بگویم از قبل پرسپولیسی بودم فردا 10 تا حرف درست می کنند. من واقعا علاقه داشتم. چون می دیدم که چطور از بازیکنان خود حمایت می کنند. البته بگویم که در تیم های قبلی هم حمایت و احترام را دیدم. اینجا البته خیلی بهتر است. دوست داشتم این محیط را تجربه کنم. این اتفاق می توانست سه فصل قبل بیفتد اما شرایط به شکلی که می خواستیم پیش نرفت. آن زمان مبلغ رضایتنامه ام که یک میلیارد و پانصد میلیونی بود را خودم دادم. قبلا به پرسپولیس علاقه داشتم اما الان هم هوادار هستم و هم بازیکن و تلاش خواهم کرد.

 

نمیدانم لایق شماره ۷ هستم یا نه
من هر جا بودم با شماره 7 کارم را دنبال کردم و علاقه زیادی به این شماره دارم. اما روزی که به پرسپولیس آمدم دیدم در حد این شماره نیستم. گفتم از شماره 77 شروع کنم و بعد بهتر که شدم و بتوانم به تیم کمک کنم و هر چه خدا بخواهد. من در لیگ هم با شماره 77 شروع خواهم کرد. نمی دانم چه زمانی لایق این شماره خواهم شد و به آن فکر نکردم. این شماره چون قبلا  بر تن بازیکنان بزرگی بوده انتظار از هر کسی که آن را بر تن می کند زیاد است. من خودم را لایق این شماره نمی دانم و با شماره 77 شروع کردم. با محسن مسلمان که قبلا این شماره را می پوشید رفیق هستم و قبل از اینکه بپوشم از ایشان رخصت گرفتم. محسن بازیکن بزرگی است و خیلی چیزها از او یاد گرفتم و امیدوارم بتوانم با شماره 77 عملکرد خوبی داشته باشم و بهتر کار کنم و پاس گل زیادی بدهم.

 

ماجرای محرومیت عیسی آل کثیر
دو ساعت قبل از بازی بود که وارد جلسه آنالیز شدم. در آلانه خواندم که عیسی محروم شده و باور نمی کردم و دیدم که واقعا این اتفاق افتاده است. با مهدی عبدی صحبت می کردند و او را از نظر روحی آماده می کردند. عیسی بازیکن خوبی برای ماست و از نظر تمرکزی پایین آمدیم. آقا یحیی برای ما صحبت کردند. ما می خواستیم به فینال آسیا برسیم و حتی 8 نفره هم می شدیم این اتفاق را دنبال می کردیم. در بازی 10 نفره هم شدیم ولی روی عملکرد تیم تاثیر نداشت و توانستیم به فینال برسیم. ما تا آخرین لحظه تلاش کردیم تا به برد برسیم.

 

پنالتی و نگرانی بابت بدشانسی یحیی گل محمدی
وقتی بازی به پنالتی کشید مقداری استرس داشتم. با توجه به اینکه بازی قبلی در پنالتی را در دربی از دست داده بودند فشار روی تیم زیادی بود ولی بازیکنان همه با انگیزه بودند. من اگر در زمین بودم شاید پنالتی می زدم هرچند تاکنون پنالتی نزده بودم. ما فقط برای برد می رویم و حتی اگر قرار بود هشت نفر هم داشته باشیم. این طرز تفکر بردن را همه دارند و می رویم بجنگیم و انشاالله قهرمان شویم.

 

گل قهرمانی لیگ یا گلزنی در دربی؟
صد درصد دوست دارم گل قهرمانی را بزنم. گل در دربی اتفاق می افتد و فرصت هست. هر وقت جام بیاوریم هواداران بیشتر خوشحال می شوند. گل قهرمانی قبلی را مهدی عبدی زد. هر وقت هم ما را می‌بیند و سلام هم به او می کنیم به خودش اشاره می کند و می گوید “زننده گل قهرمانی هستم!”. گل دربی هم زده و دیگر نمی شود به او سلام هم کرد. تا الان خودم به گلزنی در دربی فکر نکردم. ما باید لیگ را خوب شروع کنیم و بازی آسیا هم داریم و باید امتیازات را از ابتدا جمع کنیم. بازی به بازی جلو می رویم. بازی دربی هم تمرکز می کنیم و انشاالله در هفته هشتم برنده شویم و صد درصد امیدوار هستم.

 

حس کردیم ای اف سی طرف حریف است
این حس که کنفدراسیون به نفع حریف است در دل ما به وجود آمد. زورشان زیاد است و دو ساعت مانده به بازی بازیکن را به خاطر شادی گلی که 5 سال است انجام میدهد  محروم کردند، خیلی زور دارد. آنها که نمیدانستند اما هموطنان خودمان کانال خوبی داشتند که به آنها برسانند و عیسی محروم شود. امیدوارم کار او درست شود و محرومیتش بخشیده شود و برگردد و در فینال گل بزند، البته در لیگ هم آقای گل شود چرا که باید آقای گل از تیم ما باشد. الهلال را از لیگ قهرمانان آسیا بیرون کردند چون بازیکن نداشتند و باید قرنطینه می شدند. ما البته به این چیزها فکر نمی کنیم و آنها فقط حاشیه درست می کنند. ما فقط از کسانی که این راپورت را دادند ناراحت شدیم. اما متحدتر شدیم و تلاش مان چند برابر شد و با تمرکز بیشتر به چیزی که می خواستیم رسیدیم.

 

سیدجلال حسینی و توصیه جالب
خودم زودتر از همه تلاش می کنم به محل تمرین بروم تا وزنه بزنم اما هر چقدر زودتر می روم می بینم سیدجلال زودتر آمده است. او واقعا یک الگوی خوب است. وقتی او را می‌بینیم انگیزه و روحیه بالاتری می‌گیریم. او الگو و بزرگتری فوق العاده است. او جمله معروفی به بازیکنان تازه وارد دارد که می گوید هنوز اتفاقی نیفتاده و اگر می‌خواهید موفق باشید باید جام بگیرید. واقعا اتفاقی هنوز برای ما نیفتاده و جایی هستیم که قبلا تجربه شده و باید اتفاقات بهتری رقم بزنیم. می‌دانیم چه تیم بزرگی آمده ایم و تلاش خودمان را چند برابر کردیم تا مفید باشیم.

 

 

 

وقتی دفاع چپ آمدم فکر کردم می‌خواهند خرابم کنند!
روزهای اول که در این پست آمدم خیلی ناراحت بودم و جوان هم بودم و نمی توانستم صحبت کنم و اذیت می شدم. می گفتم این ها مرا دوست ندارند و می خواهند خرابم کنند. چند هفته گذشت و فکر کنم بازی در یادگار امام و مقابل پرسپولیس بود که به دلیل محرومیت حبیب گردانی وارد زمین شدم. یک هیچ بردیم و گل را هم شاهین ثاقبی زد. بازی را بردیم و خیلی خوب بازی کردم. آقای تونی با من صحبت کرد که در این پست موفق می شوم. کم کم یاد گرفتم و واقعا پست سختی است و الان بگویم که خیلی این پست را دوست دارم.

 

دور شدن از تیم ملی بعد از اعتقاد کارلوس کی روش
تیم ملی را خیلی دوست دارم و امیدوارم برگردم. زمانی که ویلموتس آمد اصلا نگاهی به لیگ نداشت و بازی ها را دنبال نمی کرد. من واقعا سرحال و آماده بودم و 6-5 پاس گل داده بودم اما دعوت نشدم. بی انگیزه شدم و در عملکردم در باشگاه تاثیر گذاشت. از موقعی که به پرسپولیس آمدم تصمیم گرفتم اول برای تیمم مفید باشم ولی خیلی دوست دارم به تیم ملی دعوت شوم. مربی خوبی بالای سر تیم ملی حضور دارد و انشاالله که دوباره به تیم ملی دعوت شوم.

 

اگر نادری میماند خوشحال میشدم
این موضوع برای من مهم نیست که تنها باشم یا هم پستی داشته باشم. من هدفی که دارم این است که به تیم کمک کنم. اصلا از اینکه هم پستی ام بازی کند ناراحت شوم و رقابت می کنم. ما بازیکن پرسپولیس هستیم و هر کس خوب باشد در زمین حاضر می شود. این تلاش کمک می کند تیم نتیجه بگیرد. اگر نادری می ماند ناراحت نمی‌شدم و رقابت می‌کردم. رقابت می کنیم اما هدفمان یکی است. با نادری هم در تراکتور هم تیمی بودم. محمد از لیگ یک و تیم مقاومت تهران آمده بود و نیم فصل هم به لیگ و نساجی رفت.

 

دوست دارم سال ها اینجا بمانم
ما بازی‌ها را باید خوب شروع کنیم و استارت بازی ها و دستیابی به امتیازات خیلی مهم است، هدف مان قهرمانی است. ما برای قهرمانی می جنگیم. ما فوتبال بازی نمی کنیم و می جنگیم برای پرسپولیس و قهرمانی و خوشحالی هواداران. انشاالله خدا بخواهد و سالیان سال اینجا بمانم. امیدوارم خوب کار کنم و بمانم و این بیماری هم تمام شود و در کنار هواداران و تشویق آنها برای موفقیت بیشتر بجنگیم. من اصلا نمی خواهم بروم، حتی اگر پیشنهادی بیاید. من تا 10 جام نگیرم نمی خواهم بروم و انشاالله که تا پایان فوتبالم اینجا بمانم.

 

یک ماه منتظر تراکتور بودم
روزی که از تراکتور به سپاهان رفتم بازیکن تیم ملی بودم. در اینباره هیچ جا صحبت نکردم. برایم مهم نبود اتفاقاتی که افتاد و مبلغ رضایتنامه. من به اصفهان رفتم و قراردادم را امضا کردم و 5-4  روز بعد باشگاه رسما اعلام کرد. اما در همان زمان هم کسانی که از نزدیک فوتبال را دنبال می‌کنند متوجه شده بودند که با سپاهان امضا کرده‌ام. من یک ماه منتظر تراکتور بودم و یک بار هم زنگ نزدند. بعد از اینکه فهمیدند با سپاهان امضا کرده‌ام چند بار زنگ زدند اما خب مشخص بود که من از این رفتار و بی توجهی ناراحت هستم. اما جالب است واقعا به شما بگویم که این تماس ها هم به چه شکل بود؛ زنگ می‌زند و خیلی سریع قطع می‌کردند تا فقط میسدکال بیفتد و بعد چند دقیقه بعد در کانال‌ها و سایت ها زدند که آقایی جواب نداده است! این کارها برای من مهم نبود. روزی که به سپاهان رفتم می خواستم محیط آرامی را تجربه کنم. همیشه هواداران و مسوولان باشگاه هم به من لطف داشتند.

 

نمی خواهم حاشیه داشته باشم و در هتل زندگی می‌کنم
از روزی که آمدم تصمیم گرفتم فوتبال بازی کنم. سرم را پایین انداختم و تمرین اضافه هم می کنم. کاری به هیچی ندارم و الان هم به هتل زندگی می کنم و تا آخر فصل در هتل زندگی خواهم کرد. در هتل ماندن شرایط خوبی برایم دارد و تمرکز روی کارم دارم. نه به حاشیه و مسائل دیگر کاری ندارم و انشاالله که عملکرد خوبی داشته باشم. ازدواج؟ فوتبال الان برای من از هر چیزی مهمتر است و انشاالله روزهای خوبی داشته باشم. می خواهم عملکرد خوبی داشته باشم و می خواهم جام های زیادی کسب کنم. از هواداران هم بابت حمایت هایی که داشتند تشکر می کنم. از کادرفنی که تمام وقت زحمت می کشند قدردان آنها هستیم. انشالله مصدوم نشوم اما قول می دهم در بدترین شرایط هم کار تیم باشم و بتوانم انتظارات را کامل برآورده کنم.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا