ورزشی

فسخ یکطرفه قرارداد و الزامات قانونی بودن آن 

کد خبر: 1715287/41

زمان: 13:01  
1399/08/03

بازدید: 18,471

نورشرق: اگر بازیکن دو ماه حقوق نگیرد ولی …

رییس کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال می‌گوید، براساس قوانین فیفا اگر ۲ ماه حقوق یک بازیکن پرداخت نشود، می‌تواند با در نظر گرفتن این موضوع اقدام به فسخ قراردادش کند.

به گزارش “آلانه”، فسخ یکطرفه قرارداد این روزها در فوتبال ایران خیلی بیشتر از گذشته دیده می‌شود و طی همین یکماه اخیر بازیکنان تاثیرگذاری نظیر دانیال اسماعیلی فر، احسان پهلوان، مهدی مهدی پور، شجاع خلیل زاده، مهدی ترابی و … اقدام به فسخ یکطرفه قرارداد خود کردند.

این همان موضوعی است که مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم نسبت به آن حساسیت بالایی دارند و به راحتی در مورد درست بودن یا نادرست بودن یک تصمیم حرف نمی‌زنند و معتقدند موضوعی پیچیده است که باید با درنظر گرفتن تمامی موارد مورد ارزیابی و قضاوت قرار بگیرد.

جمشید نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ساعاتی پیش در گفت‌وگویی رادیویی و درباره سوال رایج این روزهای اهالی فوتبال در مورد نقل و انتقالات بازیکنان و اینکه آنها چطور می‌توانند اقدام به فسخ یکطرفه قرارداد کنند، حرف هایش را اینطور آغاز کرد و گفت: « در مقررات نقل و انتقالات فیفا و اصلاحاتی که یک سال پیش انجام شد، ماده‌ای اضافه شد که صراحتاً اعلام کرد اگر ۲ ماه حقوق یک بازیکن پرداخت نشود، او باید اخطاری ۱۵ روزه بابت حسن نیت خود به باشگاه بفرستد و سپس قراردادش را فسخ کند.» 

وی در مورد اینکه آیا بازیکنان ایرانی هم با استناد به این قانون می‌توانند قراردادشان را فسخ کنند یا خیر، اظهار داشت: « در بند ۳ ماده ۱۳ آیین‌نامه نقل و انتقالات این حکم را داریم که اگر حقوق بازیکنی پرداخت نشود و بازیکن اخطاری ۱۰ روزه بفرستد، می‌تواند با طرح دعوی، خواهان ضمانت اجرا شود. با توجه به مقررات نقل و انتقالات فیفا، بازیکن می‌تواند به سمت فسخ قرارداد برود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا