سیاسی

سردار حشمتی‌پور مدیر عامل سازمان اتکا شد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه،  امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حکمی سردار سرتیپ دوم پاسدار حشمتی پور را به عنوان مدیرعامل جدید سازمان اتکا منصوب کرد.

امیر سرتیپ حاتمی در مراسم معارفه مدیر عامل جدید سازمان اتکا که با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی و مدیران عامل سازمان‌های وابسته وزارت دفاع برگزار شد، با تبریک ماه ربیع الاول و قبولی طاعات و عبادات همه مومنین به درگاه حضرت حق طی سخنانی دو سازمان اتکا و تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح را به سبب نوع مأموریتشان بسیار با اهمیت تلقی کرد و گفت: این دو سازمان به دلیل ارائه خدمت به کارکنان نیرو‌های مسلح، خانواده کارکنان و بازنشستگان و حتی سایر مردم جایگاه حساسی در ساختار سازمانی وزارت دفاع دارند.

وزیر دفاع تعداد مخاطبین زیاد سازمان اتکا و ساتا و تماس مستقیم این دو سازمان با کارکنان نیرو‌های مسلح اعم از شاغل و بازنشسته، مردم و شهروندان به خصوص در فروشگاه‌های اتکا را وجه تمایز این دوسازمان با سایر سازمان‌های وزارت دفاع عنوان کرد و در این باره گفت: نیرو‌های مسلح، مردم و شهروندان این سازمان‌ها و بویژه فروشگاه‌های اتکا را نماد و نشانه‌ای از وزارت دفاع قلمداد می‌کنند و انتظار دارند همواره خدماتی در شأن نام و جایگاه وزارت دفاع را دریافت کنند.

امیر سرتیپ حاتمی ۶۰۰ فروشگاه اتکا در سطح کشور را مرکزی برای ارتباط مستقیم با نیرو‌های مسلح و سایر مردم عنوان کرد و گفت: شهروندان و نیرو‌های مسلح، اتکا را از لحاظ نحوه برخورد کارکنان فروشگاه‌ها، قیمت، کیفیت، صداقت و. قضاوت می‌کنند و بنابراین اساس این موضوع وظیفه ما دست اندرکاران سازمان اتکا را دو چندان می‌کند.

وزیر دفاع با بیان اینکه سازمان اتکا با هدف کسب سود و انتفاع مادی تأسیس نشده است تأکید کرد: مخاطبین اتکا و بویژه نیرو‌های مسلح اعم از شاغلین، بازنشستگان، ایثارگران و جانبازان به عنوان کارفرما، باید حس کنند، ببینند و یقین پیدا کنند که این سازمان برای خدمت به آنهاست.

امیر حاتمی با بیان اینکه امروز در وضعیت خاصی به لحاظ اقتصادی قرار داریم و دشمنان تمام توان خود را برای توقف تولید به کار بسته اند گفت: بحمدالله سازمان اتکا به لحاظ دارا بودن زیر ساخت‌های تولید همواره سهمی از تولید را در اختیار داشته است، اما امروز به دلیل شیوع ویروس کرونا، تحریم‌های ظالمانه و افزایش تورم، توقع مردم و مسئولان کشور از وزارت دفاع برای کمک به اقتصاد ملی افزایش یافته است و ما نیز ظرفیت‌های تولید خود را با مدیریت منابع باید افزایش داده تا نه تنها زنجیره امنیت غذایی مردم حفظ شود بلکه بتوانیم کالا‌ها و ملزومات اساسی را نیز تهیه و در اختیار شهروندان قرار دهیم.

وی در همین زمینه تصریح کرد: «اتکا» می‌تواند با ظرفیت‌های فراوان خود در تأمین زنجیره غذایی کشور کمک قابل توجهی را به بخش خصوصی و دولتی بنماید. وزیر دفاع با بیان اینکه در همه ابعاد دفاعی بار‌ها و بار‌ها ثابت کرده ایم که می‌توانیم تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کرده و با خود اتکایی و خود کفایی در همه زمینه‌ها دستاورد‌های چشمگیری داشته ایم گفت: ظرفیت دفاتر طراحی، دفاتر توسعه فناوری و دفاتر ساخت وزارت دفاع برای تولید کالا‌های اساسی مردم باید مورد توجه و استفاده اتکا قرار گیرد.

امیر حاتمی در پایان اهتمام در تحقق منویات فرماندهی معظم کل قوا از طریق تکریم مخاطبان وارتقای سطح رضایت مندی مشتریان، مدیریت انقلابی و جهادی، افزایش صادرات، ارتقای منزلت اجتماعی نیرو‌های مسلح، ارائه خدمات طرح حکمت به نیروی مسلح سرافراز، ارتقای کیفیت تولید و افزایش سرانه خدمات معیشتی، توسعه فروشگاه‌های مجازی، تولید لوازم خانگی و انضباط مالی در فرایند‌های صادرات و واردات را از مدیر عامل جدید خواستار شد. وزیر دفاع تأکید کرد: یکی از اولویت‌ها و انتظارات ما از سازمان اتکا این است که کارکنان، خانواده ها، همرزمان، ایثارگران و جانبازان و بازنشستگان نیروی مسلح احساس منزلت و تشخص کنند.

گفتنی است در این مراسم با اهدای لوح از سوی وزیر دفاع از زحمات عیسی رضایی مدیرعامل سابق سازمان اتکا تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا