ورزشی

ساکت: سپاهان هم محدودیت‎‌های خودش را دارد

به گزارش “آلانه”، محمدرضا ساکت و محرم نویدکیا دو چهره مهم سپاهان پس از تغییرات ایجاد شده در باشگاه هستند، که امروز به مناسبت دوم آبان ماه که سالروز تاسیس باشگاه سپاهان است و حضور به عنوان اولین تیم ایرانی در جام باشگاه‌های جهان میهمان یکی از برنامه های شبکه اصفهان بودند و در مورد موضوعات مختلفی حرف زدند.

ساکت مدیرعامل باشگاه سپاهان شروع صحبت هایش در رابطه با تاسیس باشگاه بود و گفت: این روز را به همه تلاش‌گران خط مقدم صنعت فولاد کشور تبریک می‌گویم. تاریخ بلند سپاهان با عشق مردم اصفهان به ورزش عجین شده که از سال 1332 توسط مرحوم حریری سازماندهی شد. ابتدا به نام شاهین بود و در سال 1342 به سپاهان تغییر نام پیدا کرد. البته شاهین تهران و تبریز هم بودند که به پرسپولیس و تراکتور تغییر نام پیدا کردند.

 

گره کور ورزشگاه نقش جهان باز شد

 

ساکت ادامه داد: مسیری که در 10-20 سال گذشته دنبال می‌شود، شرکت فولاد مبارکه به عنوان خط مقدم مبارزه با تحریم و تلاش برای اقتصاد کشور این باشگاه را زیر پوشش گرفت. باشگاه هم تلاش می‌کند ابتدا به استعدادیابی بپردازد و شور و نشاط را برای جامعه به ارمغان بیاورد. مجموعه مدیران باشگاه تلاش کردند و گره کور ورزشگاه نقش جهان باز شد. فولاد مبارکه در راستای مسئولیت‌های اجتماعی آن را تکمیل کرد و امروز به عنوان یک نگینی برای فوتبال کشور و ورزش ملی ما قابل استفاده است.

 

سپاهان جهانی یک افتخار برای ایران است

مدیرعامل باشگاه سپاهان با اشاره به حضور این تیم به عنوان اولین ایرانی در جام باشگاه های جهان اضافه کرد: مجموعه باشگاه تلاش می‌کند در رشته‌های مختلف با پرورش استعدادها نام سپاهان را با افتخار داشته باشد. در دوم آبان 1386 یا سال 2007، باشگاه فولاد مبارکه سپاهان به عنوان اولین و تنها باشگاه ایرانی سند حضور در جام باشگاه‌های جهان را دریافت کرد و در کنار باشگاه‌های بزرگ و معتبر دنیا مانند ای.سی میلان حضور پیدا کرد و این به عنوان سند افتخار برای سپاهانی‌ها و طلایی پوشان رفم خورده است. این یک افتخار بین‌المللی است که می‌گویند این سپاهان جهانی است.

 

فولاد مبارکه به دنبال استقلال کشور است

وی در مورد نقش شرکت فولاد مبارکه سپاهان در موفقیت تیم عنوان کرد: هزاران فرد پر تلاش در جای جای خط تولید بسیار پیشرفته فولاد مبارکه تلاش می‌کنند تا خودکفایی و استقلال اقتصادی کشور را حفظ کنند. شرکت فولاد مبارکه در راستای فعالیت‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف مانند آموزشی، فرهنگی، پزشکی در تلاشند و حتی در بحث مبارزه با کرونا یکی از مجموعه هایی که با قدرت حمایت و اکسیژن بیمارستان‌ها را تامین می‌کند، است. در حوزه ورزش هم ورود کرده است.

 

دنبال شناسایی استعدادها هستیم

ساکت در مورد سایر تیم های زیر پوشش باشگاه سپاهان توضیح داد: هم ورزش صنعت فولاد و کارگری و هم ورزش قهرمانی در نظر است. بالغ بر 70 تیم ورزشی تحت پوشش باشگاه سپاهان است. حدود 30رشته ورزشی در بخش بانوان و آقایان داریم و هردو بخش تحت پوشش و حمایت شرکت فولاد مبارکه هستند. حمیدرضا عظیمیان، هیات مدیره و معاونین او سازماندهی و حمایت می‌کنند که استعدادها شناخته شوند و به ورزش ملی کشور کمک کنند.

 

در کارم خیلی جدی هستم

وی در مورد اخلاق خودش و همچنین اینکه اهل کدام محله اصفهان است، اظهار داشت: در کار خیلی جدی هستم اما به هرحال سعی می‌کنم همیشه روی خوش و متواضعانه داشته باشم و آن را حفظ کنم. من از محله سبز میدان اصفهان بودم در آنجا بزرگ شدم.

 

 

تاریخ سپاهان با نویدکیا گره خورده است

بخش بعدی حرف های ساکت در رابطه با محرم نویدکیا بود و گفت: در طول تاریخ سپاهان یکی از وفادارترین چهره‌های طلایی محرم نویدکیا بود. تاریخ سپاهان با تاریخ وجودی شخصیت نویدکیا از نظر ورزشی گره خورده است. همیشه او را به عنوان کاپیتان تلقی می‌کردند. همیشه نقش رهبری و محوری را در سازماندهی و پیشبردن اهداف تیم را در دوران بازی به خوبی ایفا می‌کرد. هنوز تمام ارکان تیم و باشگاه و همه چهره های موردنظرش در تیم او را به عنوان کاپیتان و رهبر می دانند و ما هم به عنوان نفر اول تیممان می‌دانیم. اصول حرفه‌ای این را می‌گوید و خوشبختانه تمام فوتبالیست‌های ما هم حرفه‌ای هستند و به این موضوع توجه جدی دارند.

ما هم محدودیت هایی داریم

مدیرعامل سپاهان در خصوص مسائل مالی باشگاه اظهار داشت: جا دارد از مدیران قبلی تشکر کنم. همه آن‌ها در شرایط بسیار سخت و غیرسخت تیم را هدایت کردند. ان‌شاالله با برنامه ریزی‌های هیات مدیره باشگاه و حمایت‌های کارخانه بودجه مشخصی برای کل رشته ها از ورزش‌های صنعتی و همگانی تا ورزش قهرمانی، برنامه ریزی می‌شود. ما هم محدودیت‌های خودمان داریم. بر اساس چارچوب‌ها حرکت می‌کنیم. تلاشمان این است که شرایط حرفه‌ای را از نظر زیر ساختی به وجود بیاوریم. مجموعه فولاد مبارکه در زمین باغ فردوس محل تمرین تیم این زمینه را فراهم کرده، کمپ صفاییه در حال حاضر فعال است. طی بازدید که عظیمیان و معاونین او اخیرا انجام داد قرار است امکانات بیشتری در آن فراهم شود. در بحث پزشکی هم باید بگویم که معاونت نیروی انسانی و بهره‌برداری تلاش می‌کنند که شرایط استاندارد برای رعایت مسائل پزشکی و رعایت پروتکل‌ها فراهم شود.

 

از فردا تمرینات تیم بانوان سپاهان شروع می شود

مدیرعامل سپاهان ادامه داد: آن‌ها سربازان راستین خط تولید فولاد مبارکه هستند که با دقت حضور دارند و تلاش می‌کنند شرایط خوبی هم برای جامعه و هم برای همه تیم‌های ما فراهم شود. از فردا تیم فوتبال بانوان ما تمریناتش در کمپ صفاییه برگزار می‌شود.

 

پیراهن امضا شده سپاهان هدیه به متولدین دوم آبان

ساکت با اشاره به اینکه خبر خوبی برای هواداران سپاهان دارد، گفت: همه هواداران سپاهان که متولد روز دوم آبان هستند می‌توانند با مراجعه به سایت سپاهان مدارکی را بفرستند که بر اساس آن یک یادبود و  لباس امضا شده بازیکنان و کادرفنی به همه با عشق تقدیم می‌شود.دوم آبان فقط برای اصفهان نیست. متعلق به همه علاقه‌مندان سپاهان است. با افتخار خدمتشان هستیم.

 

قهرمانان بزرگی در رشته های مختلف داریم

مدیرعامل سپاهان در مورد فعالیت دیگر رشته‌های این باشگاه اظهار داشت: مجموعه باشگاه سپاهان رشته‌های مختلفی دارد. قهرمان‌ها و ورزشکاران بزرگی را در والیبال، هندبال، دوومیدانی، شمشیربازی، بسکتبال، تیراندازی با کمان و اسلحه، بدمینتون، دوچرخه سواری  و سه گانه در بخش آقایان و در بخش قهرمانی و حرفه‌ای داریم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا