ورزشی

بارسلونا ۱-۳ رئال؛ نوکمپ خانه زیدان است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، بارسلونا امروز در حساس‌ترین بازی هفته لالیگا و البته فوتبال اروپا در ورزشگاه نوکمپ میزبان رئال مادرید بود که این مسابقه در نهایت با نتیجه 3-1 به سود شاگردان زین الدین زیدان خاتمه یافت.

 

برخلاف پیش بینی این رئال مادرید بود که کار را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی توانست دروازه بارسلونا را باز کند. حرکت بسیار خوب کریم بنزما و پاس در عمق او برای فدریکو والورده، با ضربه دقیق ستاره اروگوئه ای همراه بود تا دروازه بارسا باز شده باشد.

 

 

 

 

بلافاصله بعد از گل رئال مادرید بارسلونا توانست کار را جبران کند. جوردی آلبا حرکت خوبی را از جناح چپ انجام داد و پاس خوبی را به دهانه دروازه ارسال کرد تا آنسو فاتی دروازه تقریباً خالی رئال را باز کرده باشد و کار به تساوی کشیده شود.

 

 

 

 

بعد از به ثمر رسیدن گل تساوی توسط بارسلونا باز هم این تیم میزبان بود که توپ و میدان را در اختیار داشت. در دقیقه 19 بازی لیونل مسی حرکت خوبی را انجام داد اما شوت او در اختیار تیبو کورتوا قرار گرفت.

 

چند ثانیه بعدی رئال مادرید بود که می توانست گل دوم خود را به ثمر برساند اما کریم بنزما در مصافی تک به تک مغلوب دروازه بان بارسا یعنی نتو شد تا کار همچنان 1-1 دنبال شود.

 

در ادامه نیمه اول کار متعادل دنبال شد و دو تیم حملات جسته و گریخته ای روی دروازه یکدیگر را ترتیب دادند اما همه آنها بی‌اثر بود تا دو تیم با نتیجه 1-1 راهی رختکن شوند.

 

 

 

 

در نیمه دوم بازی کار متعادل آغاز شد اما در دقیقه 51 بارسلونا موقعیت مهم اول را خلق کرد. آنسو فاتی روی حرکتی از جناح راست ضربه خطرناک را به سمت دروازه رئال مادرید روانه کرد که توپ با فاصله ای اندک به بیرون رفت.

 

در دقیقه 53 بازهم بارسلونا به یک موقعیت فوق‌العاده خوب دست یافت. مثل چند لحظه قبل آنسو فاتی بعد از یک حرکت خوب از سمت راست سانتر زیبایی را روی دروازه ارسال کرد اما ضربه سر فیلیپ کوتینیو بازهم با فاصله ای ناچیز به اوت رفت.

 

در دقیقه 58 بازی رئال مادرید به یک ضربه آزاد دست یافت. تونی کروس پشت توپ ایستاد اما ضربه او راهی اوت شد. با این حال تصاویر آهسته نشان می داد که صحنه مشکوکی درون محوطه جریمه بارسلونا رخ داده است. بعد از مراجعه داور به VAR خطای کلمنت لنگله به روی سرخیو راموس اعلام شد و داور اعلام پنالتی کرد. کاپیتان رئالی ها پشت توپ ایستاد و گل دوم این تیم را به ثمر رساند.

 

 

 

 

چند دقیقه بعد بارسلونا می توانست گل تساوی بخش را به ثمر برساند اما بعد از یک کش و قوس درون محوطه جریمه رئال‌مادرید مدافعان این تیم موفق شدند هر طور که شده توپ را دفع کنند.

 

در دقیقه 86 مسابقه تونی کروس می‌توانست گل سوم رئال مادرید را به ثمر برساند و به نوعی خیال این تیم را از پیروزی راحت کند اما ضربه او در دو مرحله توسط نتو مهار شد.

 

چند ثانیه بعد باز هم سرخیو راموس می توانست روی ارسال فوق العاده لوکاس واسکز گلزنی کند اما ضربه والی او با واکنش استثنایی نتو همراه بود.

 

در لحظات پایانی رئال مادرید خیلی بهتر از حریف کار کرد و نهایتاً در دقیقه 90 مسابقه توانست توسط لوکا مودریچ به گل سوم دست پیدا کند. اشتباه نتو توپ را در اختیار هافبک کروات قرار داد و مودریچ نیز با دریبل او دروازه تقریباً خالی بارسلونا را برای بار سوم باز کرد.

 

 

 

 

در ادامه نیز بارسا نتوانست کاری از پیش ببرد تا بازی با همان نتیجه 3-1 به سود شاگردان زین الدین زیدان خاتمه یابد و به نوعی این تیم از بحران خارج شود.


 

دقیقه 1+90: کارت زرد برای لیونل مسی.

 

دقیقه 90: گللللللللل برای رئال… نتو پس از واکنش‌های تماشایی، اشتباه مرگباری روی پاس در عمق مودریچ داشت تا توپ به رودریگو برسد و این بازیکن به مودریچ پاس بدهد تا او با دو دریبل و جای گذاشتن دروازه‌بان و مدافع بارسا، گل سوم رئال را بزند.

دقیقه 89: حرکت سریع دمبله از سمت چپ و شوت بی‌دقت او از بالای دروازه رئال راهی اوت شد.

دقیقه 87: برایت‌ویت جای یوردی آلبا در ترکیب بارسلونا گرفت تا خط حمله این تیم را تقویت کند.

دقیقه 86: سانتر واسکز از سمت راست محوطه جریمه به بعد از تیرک دوم و شوت محکم راموس را نتو با واکنش تماشایی دفع کرد و در ریباند هم بازیکنان رئال نتوانستند از موقعیت استفاده کنند.

دقیقه 86: ارسال زمینی واسکز و شوت رئالی‌ها با واکنش عالی نتو برگشت داده شد.

 

دقیقه 81: سه تعویض همزمان برای بارسلونا؛ پدری، آنسو فاتی، سرخیو بوسکتس به ترتیب جای خود را به عثمان دمبله، گریزمان و ترینکائو دادند.

دقیقه 81: رودریگو جانشین مارکو آسنیسیو در ترکیب رئال شد.

 

دقیقه 80: لئو مسی کرنر را کوتاه کار کرد و به کوتینیو پاس داد و او هم توپ را در اختیار دِست قرار داد که ارسال او و ضربه سر دی‌یانگ بی‌حاصل بود و به بیرون رفت.

 

دقیقه 76: نزدیک بود روی ضربه ایستگاهی مسی از سمت چپ زمین و دفع ناقص کورتوآ، واران به اشتباه دروازه خودی را باز کند که این مدافع توپ را سراسیمه و با تکل بلند راهی کرنر کرد.

 

دقیقه 70: لیونل مسی به خوبی آلبا را از سمت چپ محوطه جریمه رئال مادرید راه انداخت که سانتر تند و تیز او را کورتوآ برگشت داد و در ادامه شوت روی پای کوتینیو پس از برخورد به راموس و واران دفع شد و داور هم در این صحنه اعتقادی به اعلام خطای هند واران نداشت تا بارسا صاحب ضربه پنالتی نشود.

 

دقیقه 69: لوکا مودریچ جانشین والورده مصدوم شد تا دومین تعویضی رئال هم اجباری باشد.

دقیقه 68: بازی به دلیل مصدومیت والورده به وقفه افتاد.

 

دقیقه 63: گللللللللللللللللل برای رئال… سرخیو راموس با شوت زمینی توپ را از زیر دستان نتو که به سمت راست دروازه شیرجه رفته بود، عبور داد تا رئال را برای دومین بار در این مسابقه پیش بیندازد.

 

 

دقیقه 60 لنگله در محوطه جریمه بارسا بی‌احتیاطی کرد و پیراهن سرخیو راموس را در زمان ارسال توپ از جناح چپ زمین کشید تا داور پس از دو دقیقه وقفه مسابقه و بازبینی ویدئویی، اعلام پنالتی کند.

 

 

دقیقه 57: یک شوت دیگر بی‌حاصل از بازیکنان رئال توسط بنزما زده شد که این بار هم توپ به بیرون رفت.

 

دقیقه 54: کوتینیو موقعیت عالی گلزنی برای بارسلونا را هدر داد و ضربه سر او روی ارسال زیبای آنسو فاتی به تور کنار دروازه رئال اصابت کرد.

 

دقیقه 52: ارسال تند و تیز آلبا به شکل خطرناکی از مقابل دروازه رئال مادرید رد شد.

دقیقه 51: حرکت تکنیکی آنسو فاتی و شوت زمینی او با کمترین اختلاف از کنار تیرک عمودی دروازه رئال عبور کرد.

دقیقه 51: شوت بی‌دقت راه دور کاسمیرو در چارچوب دروازه بارسلونا نبود و به اوت رفت.

 

دقیقه 48: سانتر دقیق تونی کروس از روی کرنر و ضربه سر محکم سرخیو راموس از کنار دروازه بارسلونا به بیرون رفت.

 

 

پایان نیمه اول: رئال مادرید یک – بارسلونا یک

 

دقیقه 1+45: وینیسیوس در موقعیت مشکوک به آفساید پاس کاسمیرو را گرفت و تبدیل به موقعیت جدی برای رئال مادرید کرد که ارسال در عرض او پس از برخورد به پیکه راهی کرنر شد.

 

دقیقه 42: رئال دست به یک تعویض اجباری در نیمه اول زد؛ ناچو به دلیل آسیب دیدگی زمین را ترک کرد تا لوکاس واسکز جانشین او شود.

 

دقیقه 37: ناچو دومین اخطاری رئال مادرید در ال کلاسیکو.

 

دقیقه 29: اخطار برای لنگله به دلیل متوقف کردن والورده در میانه زمین و جلوگیری از حمله رئال.

دقیقه 28: پنالتی برای بارسلونا؟ لیونل مسی پس از دریبل کاسمیرو وارد محوطه جریمه رئال مادرید شد، اما مجددا این هافبک رئال مادرید روی پای او آمد که داور با وجود مشورت با داور ویدئویی اعتقادی به اعلام خطا در این صحنه مشکوک نداشت.

 

دقیقه 24: حمله جدی رئال از جناح چپ و پاس در عرض کریم بنزما را وینیسیوس با شوت زمینی زد که نتو با واکنش خوبی توپ را برگشت داد.

دقیقه 24: نتو پس از مهار ضربه سر راموس خیلی زود بازی را شروع کرد و به آنسو فاتی رساند که او پس از نفوذ تا محوطه جریمه رئال به کوتینیو پاس داد و این بازیکن مجددا فاتی را صاحب توپ کرد تا ارسال او، سر توپ چشم‌نواز و شوت پای راست مسی را کورتوآ با عکس‌العمل تماشایی دفع کند و اجازه ندهد بارسلونا به گل دوم برسد.

دقیقه 23: ارسال تونی کروس از روی کرنر و ضربه سر سرخیو راموس پیشتاخته را نتو مهار کرد.

 

دقیقه 19: شوت ناگهانی لیونل مسی از پشت محوطه جریمه در دو مرحله توسط کورتوآ جمع شد.

 

دقیقه 19: کاسمیرو اولین کارت زرد بازی را دریافت کرد.

 

دقیقه 15: شوت پشت محوطه کوتینیو در اختیار کورتوآ قرار گرفت.

 

دقیقه 8: گللللللللللللل برای آبی اناری‌ها… فرار عالی یوردی آلبا از سمت چپ محوطه جریمه رئال مادرید و پاس در عرض او به محوطه جریمه رئال را آنسو فاتی با شوت تک‌ضرب تبدیل به گل مساوی تیمش کرد.

 

دقیقه 7: وینیسیوس موقعیت خوبی در محوطه جریمه بارسلونا به دست آورد که توپ روی پای او جفت و جور نشد تا توپ به بیرون برود.

 

* دقیقه 5: گللللللللللل برای رئال مادرید…. اولین موقعیت جدی بازی روی پاس در عمق کریم بنزما از بین مدافعان بارسلونا عبور کرد و به فردیکو والورده رسید تا او با شوت محکم توپ را به تور دروازه بچسباند و رئال را در نیوکمپ پیش بیندازد.

 

 


 

17:25: سرجینیو دست با قرار گرفتن در ترکیب اصلی بارسلونا به اولین آمریکایی تاریخ ال‌کلاسیکو تبدیل شد.

 

17:10: گرم کردن بازیکنان دو تیم پیش از آغاز مسابقه

 

 

 

 

 

16:50: میانگین سنی بازیکنان بارسلونا در بازی امروز 26.9 و بازیکنان رئال مادرید 27.9 است.

 

ترکیب دو تیم

رئال مادرید: کورتوا، واران، ناچو، راموس، مندی، کاسمیرو، فدریکو والورده، تونی کروس، ایسکو، آسنسیو، کریم بنزما

بارسلونا: نتو، پیکه، لانگله، سرجینو دست، آلبا، بوسکتس، دی یونگ، کوتینیو، پدری، آنسو فاتی، لیونل مسی

 

16:30: سرجینو دست به اولین بازیکن آمریکایی تاریخ تبدیل شد که در ال کلاسیکو به میدان می رود.

 

16:00: رونالد کومان یک ال کلاسیکو باز قهار است؛ اگر قبول ندارید کارنامه او به عنوان بازیکن در لباس بارسلونا را مرور کنید.

 

 

15:50: این اولین ال کلاسیکوی بدون تماشاگر در طول تاریخ است. تصور کنید چنین تصاویری بدون حضور هواداران به ثبت می رسید.

 

 

 

 

 

15:26: زین الدین زیدان تا به حال در قامت سرمربی رئال مادرید در نوکمپ شکستی را تجربه نکرده و امیدوار به ادامه این روند در بازی امروز است.

 

15:20: ترکیب احتمالی دو تیم:

 

رئال مادرید: کورتوا- مندی- راموس- واران- ناچو- والورده- کاسمیرو- مودریچ- کروس- وینیسیوس جونیور- بنزما

 

بارسلونا: نتو- جوردی آلبا – کلمنت لانگلت- جرارد پیکه- سرخی روبرتو- فرانکی دی یونگ- کوتینیو – بوسکتس- آنسو فاتی- آنتوان گریزمان- لیونل مسی

 

15:00: تقابل لیونل مسی و سرخیو راموس را باید جدال بهترین گلزن تاریخ ال کلاسیکو برابر بازیکنی دانست که بیشترین بار در این مسابقه به میدان رفته است.

 

 

14:45: لیونل مسی 900 روز است در ال کلاسیکو موفق به گلزنی نشده و امیدوار به باطل کردن این طلسم در بازی امروز است. مسی بعد از جدایی کریستیانو رونالدو از رئال مادرید هنوز دروازه حریف را باز نکرده است.

 

14:30 لباس کدام خیاط امروز بر قامت ستاره اش بهتر می نشیند؟

 

 

14:25 یادی از شادی بعد از گل معروف و جنجالی کریستیانو رونالدو در ال کلاسیکو.

 

 

14:20 دنیا منتظر شروع ال کلاسیکوی نوکمپ؛ حتی شیفتگان لگو

 

 

14:10 ستاره های برزیلی گذشته و حال ال کلاسیکو. زمانی رونالدینیو، حالا وینیسیوس جونیور.

 

 

 

14:00 ژاوی اسطوره بارسلونا درباره بهترین بازیکنانی که در ال کلاسیکو مقابل آنها بازی کرده:” خیلی ها بودند ولی کسانی که نمی توانم فراموش شان کنم رونالدو نازاریو، لوئیس فیگو، رائول، فرناندو هیرو، روبرتو کارلوس، زیدان و در سالهای بعد کریستیانو رونالدو و مسوت اوزیل بودند“.

 

 

 

13:50 مصاحبه مطبوعاتی رونالد کومان سرمربی بارسلونا پیش از شروع مسابقه:” من به مقابله با چنین فشارهایی عادت دارم“.

 

 

 

13:40 صحبتهای میرالم پیانیچ ستاره جدید بارسا با تلویزیون باشگاه در آستانه ال کلاسیکو: حذف کردن رئال مادرید از لیگ قهرمانان احساس فوق العاده ای بود”.

 

 

13:37 ترکیب احتمالی دو تیم از دید روزنامه کاتالان موندو دپورتیوو

 

 

 

13:35 ترکیب احتمالی دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در بازی امروز از دید روزنامه کاتالان اسپورت

 

 

13:30 صفحه یوهان کرویف اسطوره باشگاه بارسلونا در توییتر با انتشار یک پست حضور در اولین کلاسیکو را به بازیکنان جدید این تیم که حضور در این بازی بزرگ را برای اولین بار تجربه می کنند تبریک گفت و خطاب به آنها نوشت:” بروید و لذتش را ببرید!

 

 

 

13:22 ویدیوی منتشر شده در حساب توییتری باشگاه بارسلونا درباره ال کلاسیکوی امروز

 

 

13:20 فرانکی دی یونگ ستاره هلندی بارسلونا: می خواهم حس پیروزی در یک ال کلاسیکو را تجربه کنم.

 

 

 

13:15 لیونل مسی با 26 گل زده در تاریخ ال کلاسیکو بهترین گلزن تاریخ این رقابتها است. او با نزدیک ترین رقیبانش دی استفانو و کریستیانو رونالدو اسطوره های رئال مادرید که هر دو 18 گله هستند فاصله زیادی دارد و بر خلاف آنها هنوز این بخت را دارد که بر آمار گلزنی خود بیفزاید.

 

 

13:00 ال کلاسیکو در تاریخ خود بارها شاهد تنش درون زمین و درگیری بازیکنان دو تیم بوده و تصاویر برخی از این درگیری‌ها به تصاویری تاریخی و ماندگار تبدیل شده است. با اینکه عدم حضور تماشاچی احتمالاً از میزان تنش در بازی بکاهد ولی انتظار می‌رود امروز هم شاهد یک بازی درگیرانه از دو تیم باشیم.

 

 

 

 

12:45 ال کلاسیکوی امروز یک اهمیت آماری دیگر هم دارد. هر تیمی که امروز به پیروزی برسد می‌تواند در آمار پیروزی‌های تاریخی از رقیب خود پیش بیفتد. چرا که هم رئال مادرید و هم بارسا تا این لحظه هر کدام با 96 پیروزی در تاریخ ال کلاسیکو برابر هستند.

 

 

 

 

12:30 تاریخ ال کلاسیکو شاهد پیروزی های بزرگ دو تیم بر حریف شان بوده که بزرگترین آنها به پیروزی 11-1 رئال بر بارسا می گردد. این در حالی است که در سالهای اخیر تعداد پیروزی های بزرگ بارسلونا نسبت به حریف مادریدی بیشتر بوده.

 

 

 

12:00 برای اولین بار در تاریخ ال کلاسیکوها این دیدار بدون حضور تماشاچی برگزار می شود. این شرایط ویژه نوید ثبت شدن تصاویری را می دهد که می تواند در تاریخ ال کلاسیکو ماندگار شود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا