ورزشی

رای‌گیری علیه هیئت مدیره بارسلونا به تعویق نمی‌افتد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، بارسلونا در چند ماه های اخیر روزهای پرتلاطمی را سپری کرد که به یک فصل بدون جام و اخراج دو مربی انجامید. ضمن اینکه لیونل مسی، ستاره این باشگاه، نیز برای اولین بار به طور رسمی خواهان جدایی از بارسلونا شد.

همین اتفاقات باعث شد تا بسیاری از هواداران باشگاه از عملکرد جوزپ ماریا بارتومئو، رئیس باشگاه و اعضای هیئت مدیره ابراز ناخشنودی کنند و گروهی از آنها با جمع کردن امضا، به دنبال برگزاری رای‌گیری برای دادن رای عدم اعتماد به هیئت مدیره بودند.

سرانجام تعداد امضای لازم برای برگزاری رای‌گیری جمع آوری شد اما مدیران بارسلونا اعلام کردند که با توجه شرایط فعلی و وجود محدودیت های بهداشتی، خواستار به تعویق افتادن رای‌گیری برای 15 روز شدند. اما دولت کاتالونیا اعلام کرد که هیچ دلیلی برای این کار وجود ندارد و رای گیری طبق برنامه در روزهای 1 و 2 نووامبر (11 و 12 آبان) برگزار خواهد شد.

 

 

مدیران بارسلونا معتقد بودن که این باشگاه نمی تواند تا آن زمان شرایط لازم برای برگزاری انتخابات را فراهم کند اما دولت کاتالونیا اعلام کرد که هیچ عذرقانونی یا محدودیت بهداشتی برای اینکه این رای‌گیری در زمان مورد نظر برگزار شود، وجود ندارد.

برای برگزاری این رای گیری، 16250 امضا نیاز بود که بیش از 4 هزار نفر بیشتر از آن حمایت کردند و در نهایت با 20867 رای، بارتومئو در آستانه برکناری قرار گرفت.

این رای‌گیری در حالی برگزار می شود که انتخابات ریاست بارسا قرار است در ماه مارس سال 2021 برگزار شود و در صورتی که بارتومئو با رای عدم اعتماد اعضای باشگاه مواجه شود، 5 ماه زودتر از سمتش کنار خواهد رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا