ورزشی

مددی: باید مبلغ قرارداد بازیکنان را کاهش دهم!

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1714923/57

زمان: 20:30  
1399/07/30

بازدید: 19,067

قراردادها خارج از عرف است

سرپرست باشگاه استقلال اعلام کرد در بعضی قراردادهای باشگاه استقلال بازنگری انجام خواهد شد.

به گزارش “آلانه” صبح امروز خبری درباره دروازهبان سوم استقلال منتشر شد که قرارداد خود را به مدت سه فصل دیگر با این تیم تمدید کرده است. این در حالی است که این دروازه بان چندی پیش و در دوره ریاست احمد سعادتمند قرارداد خود را تمدید کرده بود. اما حالا سرپرست جدید باشگاه استقلال معتقد است قراردادهایی که در دوره‌ی قبلی بسته شده نامتعارف بوده و باید مجددا بررسی شود.

گفتنی است پیش از سفر استقلالی‌ها به قطر و در حالی که تعداد زیادی از بازیکنان قراردادشان به اتمام رسیده بود و وضعیت آبی‌ها برای سفر به قطر نامشخص بود، تعدادی از بازیکنان (در حدود 8 الی 9 نفر) قراردادشان را شبانه تمدید کردند تا تیم بدون مشکل به قطر برود. در همان زمان هم عنوان میشد که قراردادهایی که مدیریت وقت با بازیکنان بسته بسیار سنگین است و می‌تواند در آینده آبی‌ها را دچار مشکل کند.

احمد سعادتمند پس از حذف استقلال از رقابت های لیگ قهرمانان و مشکلاتی که با هیئت مدیره داشت از کار خود برکنار شد و حالا احمد مددی که به عنوان سرپرست باشگاه انتخاب شده بر ادعاهای مطرح شده صحه گذاشته است.

مددی در همین خصوص امروز گفت : متأسفانه در برخی از قراردادهای قبلی، عرف و استانداردهای قرارداد رعایت نشده است. چاره‌ای نداریم جز اینکه بخشی از قراردادها را بازنگری کنیم. تلاش خواهیم کرد در فضای حرفه‌ای و پس از مذاکرات مجدد، نسبت به اصلاح قراردادها اقدام کنیم. بحث اصلاح قراردادها را از حسین پورحمیدی، دروازه‌بان استقلال آغاز کردیم. متأسفانه قرارداد قبلی او مناسب نبود و نجومی بود. دغدغه‌های باشگاه را به او و مدیربرنامه‌هایش گفتیم و آنها واقعیت را متوجه شدند. وقتی با پورحمیدری و مدیربرنامه‌هایش صحبت کردیم، پذیرفتند که قرارداد بازنگری شود. امیدوارم قرارداد سایر بازیکنان را نیز در فضای حرفه‌ای بازنگری  کنیم.

 

اگرچه سرپرست استقلال توانسته قرارداد دروازه‌بان سوم باشگاه را دچار تغییر و از مبلغ قرارداد او کسر کند اما درباره سایر بازیکنان به نظر نمی‌رسد کار به همین آسانی باشد. بازیکنانی که خود را جزو عناصر اصلی باشگاه می‌بینند و احتمالا مقدار قرارداد و ارزش خود را همانقدر می‌دانند و باشگاه نیز موظف است به تعهدات خود پایبند باشد. این موضوع علیرغم هشدارها می‌تواند در آینده کار باشگاه استقلال در پرداخت مطالبات بازیکنانش را سخت‌تر از گذشته کند و بدهی‌های این باشگاه را بیش از پیش انباشته کند.
باید منتظر ماند و دید سرپرست باشگاه استقلال تا چه اندازه می‌تواند در این هدف که به نظر آسان نمیرسد موفق باشد. چه آنکه اگرچه طبق گفته مددی قراردادهای بازیکنان خارج از عرف است، اما بازیکنی مانند علی کریمی حتی با همان شرایط هم راضی به تمدید قرارداد نشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا