علمی

چگونه از ابزارهای اینستاگرام استفاده کنیم؟

پنل اس ام اس هیرو
اینستاگرام,آموزش اینستاگرام,ابزارهای اینستاگرام

ابزارها و امکانات اینستاگرام

 

اینستاگرام یکی از بهترین رسانه‌های اجتماعی است که در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربران ماهانه فعال در جهان و بیش از 50 میلیون کاربر ایرانی دارد. در نتیجه اگر کسی بتواند از این رسانه اجتماعی قدرتمند استفاده کند، به راحتی می‌تواند یک درآمد عالی کسب کند یا کeسب و کار حضوری خودش را رشد و توسعه دهد.

 

همیار آکادمی که یک موسسه خاص و بی‌نظیر در مقوله آموزش اینستاگرام محسوب می‌شود یک دوره آموزشی ناب در زمینه کار با اینستاگرام و کسب درآمد از آن دارد که این دوره کاملاً رایگان است. در صورت تمایل به حضور در این دوره غیرحضوری و آنلاین می‌توانید پس از ورود به بخش آموزش رایگان، به دوره آموزش رایگان اینستاگرام در همیار آکادمی مراجعه کنید.

 

هدف ما از نگارش این مقاله این است که بتوانیم چند مورد از ابزارهای اینستاگرام را معرفی کنیم و به صورت خلاصه‌وار کاربرد و فایده هر کدام را توضیح دهیم تا شما بتوانید با این ابزارها آشنا شوید و با استفاده از آن‌ها به موفقیت برسید.

 

معرفی امکانات و ابزارهای اینستاگرام و کاربرد آن‌ها

اینستاگرام ابزارهای و امکانات مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1. ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام

یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارهای اینستاگرام، ابزار آنالیز و تجزیه و تحلیل آن است. این ابزار فقط مخصوص حساب‌های کسب و کار و سازندگان است. در صورتی که یک حساب تجاری ایجاد کنید می‌توانید از این ابزار که اینستاگرام اینسایت یا Instagram Insights نام دارد، نهایت استفاده را ببرید.

 

البته جدای از اینستاگرام اینستایت که ابزار تجزیه و تحلیل خود رسانه اینستاگرام است؛ ابزارهای آنالیز دیگری هم وجود دارد که همیار آکادمی در یک مقاله جداگانه با عنوان «بهترین ابزارهای آنالیز اینستاگرام» به آن‌ها پرداخته است. از جمله بهترین ابزارها می‌توان به  Iconosquare اشاره کرد. البته این ابزارها قابلیت‌های بیشتری نسبت به اینستاگرام اینسایت دارند و می‌توانید اطلاعات بیشتری نسبت به فعالیت خود در اینستاگرام کسب کنید.

 

با استفاده از بخش آنالیز و تجزیه و تحلیل اینستاگرام می‌توانید به راحتی متوجه شوید که کاربران شما بیشتر در چه ساعاتی از شبانه روز آنلاین هستند و از شما بازدید می‌کنند. حتی این امکان وجود دارد که بفهمید مربوط به کدام رده سنی هستند.

 

در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین آمارهایی که اینستاگرام اینسایت در اختیار شما قرار می‌دهد، اشاره می‌کنیم:

 

• Profile Visits: در واقع این بخش تعداد کاربرانی را نشان می‎‌دهد که در هفته گذشته از پیج اینستاگرام شما بازدید کرده‌اند.

 

• Website Clicks: اگر در بیوی پیج کسب و کار اینستاگرام خودتان لینک وب‌سایت خودتان را قرار داده باشید، آمار تعداد کلیک‌هایی که روی آدرس سایت شما شده است را می‌توانید مشاهده کنید.

 

• Reach: منظور از ریچ، تعداد کاربران منحصر به فردی است که از پست‌های شما بازدید کرده‌اند. به عنوان مثال اگر دو کاربر، 20 بار یک پست را دیده‌ باشند، ریچ شما 2 است؛ چون فقط دو کاربر پست‌های شما را مشاهده‌ کرده‌اند.

 

• Impression: منظور از ایمپرشن تعداد دفعاتی است که پست‌های شما دیده شده است. به عنون مثال اگر دو کاربر، مجموعاً 20 بار یک پست شما را ببینند، ایمپرشن آن پست، 20 است.

 

حال که این ابزار را به صورت خلاصه توضیح دادیم، می‌توان فهمید که واقعاً مفید است و می‌توان از آن نهایت استفاده را برد. استفاده‌ای که می‌توانیم از این ابزار ببریم این است که می‌توانیم با آنالیز و تجزیه و تحلیل پیج اینستاگرام خود بفهمیم کاربر ما از چه مطالب و محتوایی لذت می‌برد و با چه محتوایی ارتباط برقرار نمی‌کند. در نتیجه می‌توانیم تمرکز خود را روی محتواهایی بگذاریم که مخاطب از آن‌ها لذت می‌برد.

 

2. IGTV اینستاگرام؛ ابزاری برای نمایش ویدیوهای طولانی

آی‌جی تی‌وی یا IGTV یکی از ابزارهایی است که با استفاده از آن می‌توانیم ویدیوهای بیشتر از یک دقیقه را به مخاطب خود نشان دهیم. فرض کنید ویدیویی داریم که 5 دقیقه است و می‌خواهیم آن را به کاربر نشان دهیم. دو راه پیش روی ما قرار دارد:

 

1. می‌توانیم آن را در قالب یک پست اسلایدی به کاربر نشان دهیم. یک ویدیوی 5 دقیقه‌ای را می‌شود در قالب 5 اسلاید به کاربر نمایش داد؛ زیرا اینستاگرام این اجازه را به کاربران خودش می‌دهد که در هر اسلاید، نهایتاً یک ویدیوی 1 دقیقه‌ای قرار داده شود.

 

2. دومین راه این است که از IGTV اینستاگرام استفاده کنیم. کاربرانی که به تأیید اینستاگرام رسیده باشند می‌توانند ویدیوهایی تا 60 دقیقه را در قالب یک فایل IGTV منتشر کنند.

 

اولین مزیت IGTV این است که ویدیو در وسط پخش، قطع نمی‌شود و مجبور نیستیم برای مشاهده ویدیوی بعدی به اسلاید بعدی مراجعه کنیم. قطع شدن ویدیو باعث می‌شود که تمرکز کاربران ب هم بخورد. دومین مزیتی که IGTV دارد این است که محدودیت زمانی ندارد و می‌توانیم ویدیوهای بیشتر از 10 دقیقه هم در آن‌ها منتشر کنیم.

 

از طرفی امکان انتشار ویدیوی IGTV در قالب یک پست که همه کاربران بتوانند آن را ببینند هم وجود دارد. در صورتی که بتوانید از این ابزار عالی اینستاگرام استفاده کنید می‌توانید:

 

• ویدیوی مربوط به محصولات خودتان را منتشر کنید و در آن ویدیو در مورد هر کدام از محصولات خودتان توضیحات جامع و کاملی ارائه دهید.

 

• می‌توانید با مخاطبان خودتان مصاحبه کنید و آن مصاحبه را به صورت کامل در قالب یک ویدیوی IGTV منتشر کنید.

 

همیار آکادمی مقاله کاملی برای آموزش استفاده از این ابزار دارد که در صورت تمایل به استفاده از آن می‌توانید به چگونه IGTV بگذاریم مراجعه کنید.

 

3. تیک آبی اینستاگرام

یکی از قابلیت‌هایی که اینستاگرام به کاربران خودش ارائه می‌دهد، تیک آبی است. تیک آبی نشان می‌دهد که شما کاربری هستید که اینستاگرام هویت شما را تأیید می‌کند. به عنوان مثال اگر نام یک بازیگر را در این رسانه اجتماعی جستجو کنید می‌بینید که تاکنون پیج‌های زیادی به نام آن بازیگر ساخته شده است. حال شما از کجا بدانید که کدام پیج مربوط به خود بازیگر است؟ 

 

از این رو اینستاگرام ایده تیک آبی را مطرح کرد تا کاربران در هویت افراد مشهور شک و تردید نکنند. این تیک در کنار نام کاربری فرد یا کسب و کار قرار می‌گیرد. پیش از این فقط سلبریتی‌ها و افراد مشهور می‌توانستند این تیک را بگیرند ولی امروز هر کاربری می‌تواند این نشان تأیید یا تیک آبی را بگیرد.

 

در صورتی که کسی بخواهد تیک آبی را بگیرد، اینستاگرام چهار شرط اصلی برای او تعیین کرده است:

1. حساب آن شخص یا کسب و کار باید معتبر باشد.

2. آن شخص یا کسب و کار باید یک حساب منحصر به فرد داشته باشد.

3. حساب باید کامل باشد.

4. شخص یا کسب و کاری که می‌خواهد تیک آبی بگیرد باید معروف و برجسته باشد.

 

اگر کسی تمایل داشته باشد که تیک آبی اینستاگرام را بگیرد. اقدامات زیر می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد:

1. انگیجمنت (تعامل) و تعداد فالوورهای حساب خود را افزایش دهید

2. سعی کنید از هشتگ‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید

3. فقط به اینستاگرام اتکا نکنید، بلکه تلاش کنید که از سایر رسانه‌های اجتماعی هم استفاده کنید

4. پست‌هایی که در حساب خود منتشر می‌کنید، سفارشی‌سازی و شخصی‌سازی کنید

5. پست‌های خود را در زمان مناسب منتشر کنید

 

گرفتن تیک آبی اعتبار حساب شما را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد و در نتیجه کاربران به راحتی به شما اعتماد می‌کنند و در نهایت میزان خرید از حساب شما افزایش پیدا می‌کند.

 

همیار اکادمی مقاله کاملی در مورد مزایای تیک آبی و شیوه گرفتن آن منتشر کرده است. در صورتی که تمایل دارید این مقاله کامل را مطالعه کنید به چگونه تیک آبی بگیریم مراجعه کنید.

 

4. امکان حذف اکانت اینستاگرام

گاهی اوقات کاربران به دلایل شخصی یا سیاست کاری تصمیم می‌گیرند که حساب خود در اینستاگرام را حذف کنند. اینستاگرام دو راه مهم پیش روی کاربران خودش قرار می‌دهد:

1. کاربران می‌توانند حساب خودشان را به صورت موقتی حذف کنند که به این کار غیرفعال کردن حساب اینستاگرام هم گفته می‌شود.

 

2. دومین راهی که پیش روی کاربران قرار دارد، حذف دائمی و همیشگی حساب اینستاگرام است که به این کار دیلیت اکانت اینستاگرام گفته می‌شود.

 

همیار آکادمی مقاله کاملی دارد که در آن روش حذف اکانت اینستاگرام را به صورت کامل توضیح می‌دهد. همچنین یک سری نکته وجود دارد که باید قبل از حذف کردن اکانت اینستاگرام خودتان از آن اطلاع داشته باشید. در صورتی که تمایل دارید از این نکات و همچنین روش حذف اکانت اینستاگرام اطلاع پیدا کنید، کافی است به مقاله حذف اکانت اینستاگرام مراجعه کنید. 

 

آشنایی با مجموعه همیار آکادمی

همیار آکادمی یک مجموعه کامل است که در آن آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. یکی از دوره‌های اصلی همیار آکادمی، آموزش کسب درآمد از اینستاگرام است. آقای علی حاجی محمدی که بنیانگذار موسسه همیار آکادمی، شخصاً تدریس این دوره ارزشمند را بر عهده گرفته‌اند تا به کاربران خودشان آموزش دهند که چگونه اینستاگرام را به یک ماشین پولسازی بی‌نظیر برای خود تبدیل کنند.

 

در صورتی که تمایل دارید از محتوای این دوره ارزشمند نهایت استفاده را ببرید، کافی است به سایت همیار اکادمی مراجعه کنید. در همان صفحه اول این سایت با عنوان دوره آموزش اینستاگرام مواجه می‌شوید که با ورود به آن می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد این دوره کسب کنید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا