سیاسی

طرح بسته هوشمند حمایتی به یارانه‌ها ارتباطی ندارد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار  گروه سیاسی باشگاه آلانه، بسته هوشمند معیشتی فراگیر امشب ۳۰ مهرماه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با حضور دو تن از نمایندگان مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه طرح بسته هوشمند معیشتی مستقل است و به یارانه و قیمت بنزین و … ارتباطی ندارد، گفت: ۱۲۰ هزار تومان کمک معیشت برای هر نفر در نظر گرفته شده است، این طرح کوپن نیست و ربطی هم به یارانه معیشتی ندارد.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه برای فروردین و اردیبهشت ماه فقط مشکل داشتیم به جز این دو ماه درآمدهایمان نسبت به پیش‌بینی‌ها افزایش داشت گفت: گزارش ۵ ماهه دولت این بود که در این ۵ ماه ۴۶ هزار میلیارد کسری داریم.

او با اشاره به اینکه تا کنون عدد و رقمی نداده‌ام که با مشکل مواجه شویم افزود: مردم به این مجلس رای دادند و ما نمایندگان مجلس شده‌ایم اگر دولت بگوید که این طرح را نمی‌خواهد، پس در اینجا ما چه کاره هستیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بنده تمام توانم را به کار گرفته ام تا دولت را همراه کنم ادامه داد: بنده با نوبخت تماس گرفتم و با ایشان صحبت کردم و ایشان هم گفتند که موافق موضوع هستند، ما برای دولت کاری را انجام داده‌ایم که به نفعش است.

او خاطرنشان کرد: این اعتبار صرفا برای تامین کالای اساسی و ضروری در نظر گرفته شده و وزارت صمت موظف است، امکان تخفیف در خرید این کالا‌ها را برای مشمولان فراهم کند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: قسمتی از اعتبار طرح تامین کالا‌های اساسی با فروش اموال موضوع بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ تامین خواهد شد و اولین مجوز برای فروش اموال به مبلغ دویست هزار میلیارد ریال برای پرداخت مطالبات صندوق تامین اجتماعی خواهد بود.

در حال تکمیل…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا