سیاسی

سردار محمد: مشکلات کشور با استفاده از ظرفیت‌های مغفول کشور قابل حل است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، سردار سرتیپ دوم پاسدار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در دیدار با اعضای فراکسیون محرومیت‌زدایی مجلس گفت: بخش عمده‌ای از مردم محروم کشور امروز نیازمند کمک‌های نهاد‌های دولتی و اجتماعی هستند، قرارگاه سازندگی خاتم به نوبه خود برنامه‌ریزی جامعی در حوزه محرومیت‌زدایی در اطراف پروژه‌های عمرانی خود در سراسر کشور داشته است.

وی افزود: تاکنون با اکثر کمیسیون‌های مجلس انقلابی جلسه برگزار و گزارش کار فعالیت‌های قرارگاه را ارائه کردیم و راهکار‌هایی برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی برای حل مشکل مردم ارائه کردیم؛ به نظر من ظرفیت‌های سرشار و فراوانی در کشور وجود دارد که مغفول مانده و در صورت بهره‌برداری درست از آن‌ها قطعاً بخش زیادی از مشکلات قابل حل است.

محمد عنوان کرد: قرارگاه بعد از اتمام جنگ تحمیلی در سال ۶۸ که زیرساخت‌های کشور تخریب شده بود و پیمانکاری در کشور وجود نداشت به استناد اصل ۱۴۷ قانون اساسی تشکیل شد که بتواند کار‌های بزرگ را انجام دهد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) ادامه داد: با تجربه مهندسی دوران جنگ و تجربه‌ای که بخش مهندسی رزمی کسب کرده بود قدم به این عرصه گذاشتیم و قرارگاه خوش درخشید.

محمد افزود: می‌توان فعالیت‌های قرارگاه را به چهار بخش تقسیم کرد؛ دوره بازسازی، که در همین دهه قرارگاه کار‌های بزرگی مانند احداث سد کرخه را به عنوان اولین پروژه قرارگاه انجام داد و اعتماد زیادی را به خود جلب کرد و عملا این را اعلام کرد که ما می‌توانیم جایگزین پیمانکاران بزرگ خارجی شویم و سد کرخه را با یک سوم قیمت پیمانکاران خارجی انجام داد.

وی افزود: دهه دوم فعالیت‌ها دهه سازندگی و دهه سوم دهه انحصار شکنی شرکت‌های خارجی بود مانند فعالیت درخشان قرارگاه در ۶ فاز پارس جنوبی و یا در پالایشگاه ستاره خلیج فارس و در دوره چهارم رسالت قرارگاه الگوآفرینی در بخش اقتصاد مقاومتی است و به دنبال فرهنگ‌سازی و گفتمان در حوزه اقتصاد مقاومتی هستیم و تعابیر مقام معظم رهبری را که عمدتاً در این حوزه بر زمین مانده را پیگیری خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم تا در این حوزه فعالیت‌های ویژه‌ای انجام دهیم و تا به امروز حرکت‌های خوبی همانند ورود در پتروپالایشگاه‌ها و صنایع معدنی و امنیت غذایی انجام شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) ضمن تشریح پروژه‌های قرارگاه اعلام کرد: مجموعه قرارگاه در قالب ۸ هلدینگ تخصصی و ۴۰ موسسه و شرکت و ۲۰۰ هزار نفر نیروی انسانی که ۴۸ هزار نفر نیرو‌های مستقیم خود قرارگاه هستند و الباقی نیرو‌های پیمانکاران هستند و حدود ۵ هزار شرکت پیمانکار خصوصی در کنار قرارگاه مشغول فعالیت هستند سازماندهی شده است.

وی ماشین‌آلات مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) را ۱۳ هزار اعلام کرد و گفت: امروز صاحب ۲۸۵ پروژه در همه استان‌های کشور هستیم. ما برنامه‌ریزی کردیم در حاشیه ۷۰ کیلومتری پروژه‌ها در روستا‌های کمتر برخوردار و مناطق محروم ضمن شناسایی مشکلات، آن‌ها را حل کنیم، ما یک مجموعه مهندسی هستیم و توان ما توان ماشین‌آلاتی و تیم‌های مهندسی ما است و در بخش عمران و آبادانی روستا‌ها می‌توانیم کمک رسانی کرده و مکمل سایر بخش‌های جهادی سپاه هستیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) افزود: البته سپاه بخش‌های متعددی در محرومیت زدایی دارد و برخی از بخش‌ها مانند گروه‌های جهادی نیروی انسانی خوبی دارند و با قیمت ارزان و بدون دریافت وجه به صورت فی سبیل الله تیم‌های جهادی شکل گرفتند و خدمات‌رسانی می‌کنند و قرارگاه با تجهیزات مهندسی و ماشین‌آلاتی مکمل گروه‌های جهادی سپاه است و با تعامل نزدیک با سایر بخش‌های سپاه خدمت رسانی می‌کنیم.

محمد خاطرنشان کرد: اگر دولت بتواند برای ۱۱۲ پروژه قرارگاه، ۳۰ هزار میلیارد تومان تامین کند پروژه‌هایی به ارزش ۳۵۰ هزار میلیارد تومان تکمیل خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا